Gerets: Performans en üst düzeyde

Antalya kampını değerlendiren Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, futbolcuların performansının en üst düzeyde olduğunu söyledi.

ANTALYA - Antalya kampını değerlendiren Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, futbolcuların performansının en üst düzeyde olduğunu söyledi. Belçikalı teknik adam "Bir tek Feyenoord maçında performansımızı üst düzeyde tutamadık. Ondan sonraki Beşiktaş maçında ve antrenmanlarda performansımızı üst düzeyde tutmaya devam ettik. Çalışmalarımızın genelinde başarılıydık" diye konuştu. Kamp sırasında önemli bir sakatlık yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirten Gerets, futbolcuların başarılı performansları sayesinde bundan sonra transfer olmasının zor olduğunu ifade etti.
Tecrübeli teknik adam şözlerini şöyle tamamladı: "Sağlıklı bir çalışma yapabilmemiz için kadroda 24 futbolcu olmasını düşünüyoruz. Ancak bizim kadromuzda 27 oyuncu var. Burada kimseyi zorlayarak da göndermeye niyetimiz yok. Bizim düşüncemiz, Arda'da olduğu gibi genç oyuncuları bir takıma göndererek, güçlenmeleri ve geri dönmelerini sağlamaktır." Galatasaray kampın son çalışmasını dün yaptı ve İstanbul'a döndü. Tomas
ile girdiği mücadelede sakatlık geçiren Ferhat, antrenmana tedavisinin tamamlanmasının ardından devam etti. Emre ile Ergün Penbe ise düz koşu yaptı. (Spor Servisi)