Gerets: Sözleşmem sürüyor ama...

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, kulübüyle bir yıllık daha sözleşmesinin olduğunu belirtse de şartların istekleri doğrultusunda gerçekleşmemesi durumunda görevinden ayrılabileceğini ima etti.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, kulübüyle bir yıllık daha sözleşmesinin olduğunu belirtse de şartların istekleri doğrultusunda gerçekleşmemesi durumunda görevinden ayrılabileceğini ima etti. "Sözleşmemin şartlarını yerine getirmek istiyorum ama şartlar öbür türlü olursa bir sene tatil yaparım" diyen Belçikalı teknik adam, düzenlediği basın toplantısıyla gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Gazetelerde Sarı-Kırmızılı takımın başına sürekli başka isimlerin geçeceği şeklinde haberlerin yer alması, bunların da yönetim tarafından yalanlanmasının hatırlatılması üzerine Gerets, "Yönetimin ikide bir yalanlama yapması söz konusu olamaz. Her gazeteci bir isim ortaya koyuyor. Bir gerçek var, bir sene daha mukavelem bulunuyor" dedi.
Gelecek sezon için daha istekli, daha yetenekli bir takım kurmayı hedeflediklerini ifade eden Sarı-Kırmızılı teknik adam, "Rakiplerimizin son iki yılda ne kadar para harcayarak, değişik ve kaliteli futbolcular kadrolarına kattığını biliyoruz ama biz de takımın kenetlenmesiyle geçen sezon neler yapabildiğimizi gösterdik. Fakat bir dönem geliyor sadece mücadele, arzu ve istek yetmiyor. Daha yüksek kalite de gerekiyor" diye konuştu.
Canaydın'ın protestosu
Erik Gerets, bir gazetecinin 'Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan teklif gelirse kabul eder misiniz?' şeklindeki sorusu üzerine, "Öyle bir şey olmaz, rahat olalım" cevabını verdi.
Şampiyonluk yolundaki son şansları olan Antalyaspor maçını iyi değerlendiremediklerini hatırlatan Gerets, bundan sonraki hedeflerini şöyle ifade etti: "İlk hedefimiz ikincilik. Bunun da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu hedefi göz ardı etmeden yolumuza devam ediyoruz. İkinci olmak için tüm yolları deneyeceğiz. Rakiplerimizin ne yaptığı bizi ilgilendirmiyor."
Öte yandan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Antalya beraberliği sonrası kulüp binasına yapılan saldırının kendilerini üzdüğünü belirterek, "Bunları yapanların bizim sürekli taraftarlarımız olduğuna inanmıyorum" dedi. Sky Türk TV'de bir programa katılan Sarı-Kırmızılı başkan, taraftarların açtığı 'Canaydın dışımızdan biri' pankartından sonra maçlara gitmediğini belirterek, "Ben seyirciden korkmam. Kızdıkları dönemde bile bana saygıları olması gerekir, ama o pankart beni çok üzdüğü için benim de bir protestoda bulunma hakkım olduğunu düşünüyorum" diye konuştu. (Spor Servisi)