Gerets'ten Fenerbahçe'ye sitemli tebrik

Cumartesi günü ezeli rakipler, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirecek derbi öncesi, Sarı-Kırmızılı takımın, şampiyonluğunu ilan eden rakibini nasıl karşılayacağı konusu birkaç gündür spor kamuoyunu meşgul ediyor.

İSTANBUL - Cumartesi günü ezeli rakipler, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirecek derbi öncesi, Sarı-Kırmızılı takımın, şampiyonluğunu ilan eden rakibini nasıl karşılayacağı konusu birkaç gündür spor kamuoyunu meşgul ediyor. Özellikle de İngiltere'de Chelsea'nin şampiyon Manchester United'ı sahaya çıkarken alkışlaması örnek gösteriliyor. Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets bu konuya değinerek, "Elde ettikleri şampiyonluktan ötürü rakibimizi kutluyorum ama bu, önceki sezon bize yapılmadı. Fenerbahçe maçında hem onurumuz, hem gururumuz için oynayacağız" diye konuştu.
Galatasaray TV'de, 'Teknik Yorum' adlı programa katılan Erik Gerets, geçen seneki şampiyonluklarında bu şekilde bir yaklaşımın kendilerine gösterilmediğini ifade ederek "Biz şampiyon olduktan sonra bizi küçük düşürmeye çalışan, başarısızlıklarını saha dışında aramayı hedefleyen demeçler verdiler. Bunlar hoş değildi. Bu tavırlarını beğenmedik ve kınıyoruz, çünkü karşı taraftaki bir başarıyı kabullenmek de büyüklüktür" dedi.
'Çimleri yolacak gibi oynayacağız'
Fenerbahçe maçının hem Galatasaray camiası, hem de Şampiyonlar Ligi'ne katılım açısından ne denli önem taşıdığını bildiğini belirten Belçikalı teknik adam şöyle konuştu: "Futbolcularımız, bu maçı kazanmak için çimleri yolacak biçimde sahada olacak. Daha önceki maçlara da böyle motive çıkmıştık ama maalesef sonuç iyi olmamıştı. Bu kez rakibimizi yenerek sezonu tamamlamak istiyoruz."
Sarı-Kırmızılı çalıştırıcı takımdan gönderileceği yolundaki haberlere ilişkin de "Böyle şeylere artık yanıt vermek istemiyorum. Sözleşmem var ve bunu yerine getirmek istiyorum, ama başka koşullar oluşacaksa, daha önce de söylediğim gibi, Mallorca veya başka bir yerde bir yıl tatil yaparım, ama dediğim gibi, ben burada kalmak istiyorum" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)