'Geri dönüş sinyali almadım'

'Geri dönüş sinyali almadım'
'Geri dönüş sinyali almadım'
Galatasaray Yönetimi, Fenerbahçe Ülker maçına çıkmama kararından geri dönecek mi? TBF Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yaptığı telefon görüşmesi sonrası konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel'in, NTV Spor 'a yaptığı çarpıcı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

" Galatasaray 'ın maça çıkmama kararına gerekçe gösterdiği can güvenliği ve hakemlikle ilgili kısmında garanti vererek tekrar çağrı yapmak istedik. Emniyet toplantısında çok sıkı güvenlik önlemlerinin alındığını ve Galatasaray'ın konsantrasyonunun hiçbir şekilde maç dışındaki ortamla bozulmayacağının garantisini verdik. Galatasaray'ın kararını gözden geçirip basketbola yakışır şekilde davranması gerektiğini hatırlatmak istedik. Her türlü güvenlik garantisini verdik."

TBF'den Galatasaray'a çağrı


"En iyi hakemlerimiz orada olacak. Galatasaray ile temasta bulunduk. Bu sabah Başkan Ünal Aysal'ı aradım ve kendisinden ricacı oldum. Yönetim kurulunda bazı kararlar aldılar. Sayın Aysal'a, Galatasaray'ın Türk basketbolunda önemli bir rolü olduğunu hatırlattım. Bu karardan dönmenin Türk sporu için doğru olduğunu söyledim. Ricacı oldum. İnşallah Galatasaray bu akşam sahadaki yerini alır. Sayın Aysal'dan basketbola zarar vermeyecek şekilde davranmalarını istedim."

"Maça çıkmazlarsa, Beko Basketbol Ligi finalinde oynamayan bir takımın Euroleague'de nasıl oynayacağı gündeme gelecek. Diğer takımlarda da beklenti içine girecek. Beni anlayışla karşılayacaklarını ve ısrardan vazgeçeceklerini ümit ediyorum. Federasyon olarak bir açıklama yapmıştık. Galatasaray'ın güvenliği garanti altında. Maça atadığımız hakemler, en deneyimli hakemlerimiz. Ünal Aysal'a güvenlik zaafının olmayacağını garanti ettim. Final serisindeki hakem kararlarından 1 ya da 2 tanesi tartışılıyor. Bu hakemlerimiz tecrübeli. Maçı sahada hak eden kazanacaktır. Hakemler değişmez."

"Ünal Aysal ile yaptığımız görüşmede, maça çıkma konusunda net bir sinyal aldığımı söyleyemem. Galatasaray'ın, tarihine uygun şekilde davranmasını bekliyorum. Herkes maçın oynanmasını istiyor. Galatasaray yönetimi bu kararını gözden geçirsin. Onun dışındaki hiçbir konu acil değil. Galatasaray maça çıkmazsa ne olacağını sonra tartışacağız."

Final maçına 'tam güvenlik' desteği