'Geriden gelen avantajlıdır'

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde Galatasaray'ı 74-71 yenerek seride durumu 2-2 yapan Fenerbahçe'nin çalıştırıcısı Murat Özgül, son maçta soğukkanlı olan takımın kazanacağını söyledi.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde Galatasaray'ı 74-71 yenerek seride durumu 2-2 yapan Fenerbahçe'nin çalıştırıcısı Murat Özgül, son maçta soğukkanlı olan takımın kazanacağını söyledi. Murat Özgül, Galatasaray ile mücadele ettikleri seride agresif savunma uygulayabildiklerini ifade ederek, "Son maçta iki takım da her şeyini sahaya koyacak. Biz, geriden gelen olarak avantajlı gözükebiliriz. Fakat son maçta, soğukkanlı olan takım kazanacaktır" dedi. Fenerbahçe'de dört oyuncu sakatlıklar yüzünden antrenman yapamıyor. Son Galatasaray maçında kasığındaki yırtığa karşın özveriyle oynayan Yeni Zelandalı Mark Dickel, son maçta sakatlanan Sherron Wilkerson ve daha önceden sakatlıkları bulunan Gouda ile Zeki'nin yarınki karşılaşmaya yetişmesine çalışılıyor.
Granit: Coşma sırası bizde
Galatasaray cephesinde ise üst üste alınan iki yenilgiye karşın iyimserlik hakim. Sarı-Kırmızılı kulübün Basketbol Şubesi Başkanı Yalçın Granit, seride durumu 2-2 yapan Fenerbahçe'nin son maçta strese gireceğini belirterek, "Ezeli rekabette coşan kazanıyor. Şimdi coşma sırası bizde. Seride durum 2-0 olunca bizim oyuncularda bu avantajı koruma stresi belirdi. Şimdi stres Fenerbahçeliler'in omuzlarında" dedi. Maçtaki olaylara da değinen Granit, "Basketbol seyircisi olgun değil. Lütfi Kırdar'a aileler geliyordu, Abdi İpekçi'ye hep gençler geliyor. Maçı izlemekten çok kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. Olgunlaşmaları lazım. Her maça gelirlerse, oyundan keyif alır, olgunlaşırlar" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)