Gerrard'dan veda sinyali

Gerrard'dan veda sinyali
Gerrard'dan veda sinyali
Uruguay'a yenilerek gruptan çıkma ümitlerini mucizelere bırakan İngiltere'ye bir kötü haber de kaptan Steven Gerrard'dan geldi.

1954 Dünya Kupası'na grup aşamasında veda eden İngiltere , o tarihten bu yana katıldığı her kupada üst turu görmeyi başarmıştı. Ancak İngilizler, 60 yıl sonra Brezilya'da aynı kaderi yaşamaya çok yakın.

İtalya ve Uruguay mağlubiyetleriyle ağır yara alan takımın kaptanı Steven Gerrard, "Neler olup biteceğini göreceğiz, içimdeki hayal kırıklığı ve üzüntüyü son maçın son düdüğüne kadar 4-5 günlüğüne rafa kaldırıyorum. Kupaya grup aşamasında veda edersek bu berbat bir sonuç olur ve eminim herkes benimle aynı düşüncededir" sözleriyle içinde bulundukları durumu özetledi.

Gerrard'ın açıklamalarındaki en çarpıcı bölüm ise bu değildi. İngiltere formasıyla 113 maça çıkan 34 yaşındaki futbolcu, kupa sonrası milli takıma veda edebileceğin sinyalini verdi.

Tecrübeli oyuncu, "Şimdi bu konuların zamanı değil ama dediğim gibi; 4-5 gün bekleyelim neler olacağını görelim sonra oturup daha net konuşuruz" sözleriyle milli takıma veda ihtimaline açık kapı bıraktı.