"Gezi'ye katılan Beşiktaş'a giremez"

"Gezi'ye katılan Beşiktaş'a giremez"
"Gezi'ye katılan Beşiktaş'a giremez"
Bugün gerçekleştirilen Beşiktaş Divan Kurulu toplantısından üyelerle yönetim arasında 'Gezi olayları' krizi yaşandı. Bir üyenin '2000 kişinin üyeliğinin 8 aydır neden bekletildiği' sorusuna, yönetim adına cevap veren Basın Sözcüsü Metin Albayrak, "Gördük ki başvurular arasında Gezi'ye katılanlar da var. Bir kez daha incelemeye aldık" dedi.

RADİKAL -  Hürriyet'te yer alan habere göre; bugün gerçekleştirilen Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı'nda üye Kadir Kılıç, yönetime 2000 kişinin üyelik başvurularının 8 aydır neden bekletildiğini sordu.

Soruya yönetim adına cevap veren Basın Sözcüsü Metin Albayrak, "Başvuruları inceledik, gördük ki Gezi'ye katılanlar da var. Bu yüzden bir kez daha inceleme kararı aldık" dedi.

Bu cevaptan sonra bir diğer üye Ali Rıza Dizdar ayağa fırlayarak "Gezi'ye katılmak suç mu? Gezi'ye ben de katıldım, Çarşı Gezi'nin şerefidir.... Peki bizi de üyelikten atacak mısınız?" diye sordu.

FİKRET ORMAN: ENDİŞELENMELİSİNİZ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sene hedeflerinin Beşiktaş takımına kendi statlarında şampiyon olarak tur attırmak olduğunu söyledi.

İstanbul ’da yapılan Divan Kurulu Toplantısında konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün borçlanma sebeplerinden, stat inşaatından ve gündeme ilişkin konulardan bilgiler verdi.

Fikret Orman, “Borç artıyor hepiniz endişeleniyorsunuz. Ve endişelenmelisiniz. Beşiktaş’ın borcuna bizim ve arkadaşlarımızın geldiği aydan sonra bakmak lazım. Biz gelmeden önce kulübün içinde bulunduğu durum çok daha kötüydü. Bazı kalemler davalar sonuçlanmamasına karşın ve stat için belli şirketlere verdiğimiz için avansları da hesaplayarak böyle bir büyük borç çıktı. Gelirimizin büyük bir kısmı temlik edilmiş vaziyette. 80-90 milyon dolarlık bir gelirle dönmeye çalışsanız bile, faizlere gidecek olan bir meblağ var. Demek ki bu gelirle borçlarımızı ödemek mümkün değil. Biz de kulübü mali anlamda biraz ufalttık. Bunun için de taraftarlarımızdan tepkiler aldık. Hem borcu aşağı indireceksiniz, hem de yatırım yapacaksınız öyle bir şey yok. Bizim dinimizde güzel temennilerden sonra amin demek lazım. Bizim yaptığımız güzel işlere de amin demek lazım.”diye konuştu.

'ADAY OLACAK SİHİRBAZ VARSA BUYRUN ADAY OLSUN'

Başkan Fikret Orman, stat yapmanın zor olduğunu ve bu sene hedeflerinin şampiyon olmak olduğunu söyledi. Orman ayrıca bu kadar sıkıntılar içerisinde bir aday varsa sihirbaz varsa “Buyrun aday olsun.” ifadesi kullandı.

Orman, “Şimdi bu statları devlet bile yapamıyor. Konya stat yapımı bile 4 sene sürmüş. Biz 29 Aralıkta stat yapımına başladık ve finanse ediyoruz. Borçlandı diyorlar. Devlet yapmıyor neyle yapacaktık. Biz okus - pokusla yapmıyoruz. Stadyumumuzu borçlanarak yapıyoruz, buna mecburuz. Statta 17 Milyon dolarlık koltuğumuz kaldı. Kredi almadan borçlanmadan stadı yapacak olan varsa, 2016’da varsa böyle bir sihirbaz, aday olmasını bekliyorum. 3 tane projemiz var stadı bitirmek için. Borçlanmadan bir finansman model için çalışıyoruz. Lig bitmeden stada geçmek istiyoruz. Heyecanlanıyorum. Stadın büyük ağırlığı temelindeydi ve biz bunu şu an bitirdik. Önümüzdeki mali genel kurulda stadımız bitmiş olarak arkadaşlarımla sizin karşınıza çıkmak istiyorum. Bu sene Gökhan Töre ile Motta hariç 2 yabancı 1 yerli oyuncu almışız. Demba Ba, Sosa ve Cenk Tosun. Artık yüksek adetli transferlere ihtiyaç olmayacaktır. Eski sistem gibi transferler olmayacaktır. Kılı kırk yararak çalışıyoruz. 2 rakibimizde bakıyorlar ki biz doğru yapıyoruz. Bizim stratejimize dönüyorlar. Biz sizin güven oyunuzla buraya geldik. Bize güvenin. Siz endişeleniyosunuz haklısınız ama inanın biz 2 kat daha fazla endişeleniyoruz. Bu sene birinci hedefimiz Beşiktaş takımına kendi stadında şampiyon olarak tur attırmaktır.”dedi.

Bu arada Orman, stadın Aralık ayı sonu itibari ile kaba inşaatının bitmiş olacağını da sözlerine ekledi.

'BİZİ 3 TEMMUZ SÜRECİNE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman divan kurulu üyelerine son olarak, birilerinin kendilerini 3 Temmuz süreci konularına çekmek istediğini belirterek, “Beşiktaş’ın kimseye hesap vermek gibi bir durumu yoktur. Şike olayında bizi konu mankeni gibi olaya çekmeye çalışıyorlar. Serdal Adalı konularını açıyorlar. Düşünün Sayın Adalı’nın bir tane tapesi yoktur. Biz kendisini de savunduk. Merak etmeyin sizlerin yüzünü kara çıkartacak hiçbir şeyin içerisinde de olmayız. “dedi