Gheorghe Hagi yuvaya döndü

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı, Galatasaray'da oynadığı futbolla Sarı-Kırmızılı taraftarların gönlünde taht kuran, daha sonra bu kulüpte teknik direktörlük de yapan Rumenlerin efsanevi ismi Gheorghe Hagi...

BÜKREŞ - Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı, Galatasaray'da oynadığı futbolla Sarı-Kırmızılı taraftarların gönlünde taht kuran, daha sonra bu kulüpte teknik direktörlük de yapan Rumenlerin efsanevi ismi Gheorghe Hagi, 17 yıl önce ayrıldığı Steaua Bükreş'e teknik direktör olarak geri döndü. Başkent ekibinin sahibi Gigi Becali yaptığı açıklamada "Hagi yeni teknik direktörümüzdür. Kendisiyle iki ya da üç yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağladım" dedi.
Geçen sene Steaua'yu ezeli rakipleri Dinamo Bükreş'in ardından ligde ikinci sıraya oturtan Cosmin Olaroiu'dan görevi devralacak olan 'Karpatların Maradonası', "Steaua'ya kalbimle geliyorum" diye konuştu. Bugün sözleşme imzalaması beklenen Hagi, Şampiyonlar Ligi'ne ikinci ön eleme turundan katılacak takımını devlerin arasına sokmaya çalışacak. Son olarak ülkesinde Politehnica Timisoara'yı çalıştıran unutulmaz '10 numara', bir dönem Romanya Milli Takımı, Bursaspor ve Galatasaray'da da görev yapmıştı. (Spor Servisi)