Git yolun gülle dolsun!

Git yolun gülle dolsun!
Git yolun gülle dolsun!
Fenerbahçe, önceki gün çarpıcı açıklamalar yapan Alex'e yanıt vermeyecek. Alex'in takımın namahremine girdiğini belirterek, "Yolun açık olsun" dedi.

SPOR SERVISI-Fenerbahçe yönetimi, Alex de Souza defterini daha fazla uzatmadan kapatmayı yeğledi. Sarı-Lacivertli yönetim, önceki gün oldukça uzun bir basın toplantısı düzenleyerek Aziz Yıldırım’dan Aykut Kocaman’a kadar birçok kişiye ilişkin detaylı açıklamalarda bulunan Alex de Souza’ya küçük bir sitemle birlikte “Yolun açık olsun” dedi. Kulüp, Alex konusunda ayrıca bir basın toplantısı yapmayacağını duyurdu.
Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada öncelikle uzun yıllar Sarı-Lacivertli başarıyla formayı giyip kaptan olarak veda eden Alex’e tüm katkıları ve emeği için bir kez daha teşekkür edildi.


‘Jübile hayalin için’ Açıklamada daha sonra şu ifadelere yer verildi: “Oyuncumuzun, dün (önceki gün), kaptanı olduğu takımın mahremine ve özeline dair yaptığı ayrıntılı açıklamalar kamuoyunun malumudur. Daha önce açıklamış olmamıza rağmen bu konu hakkında basın toplantısı düzenlemeyeceğimizi ve sessizliğimizin nedeninin ‘konunun diğer tarafının Fenerbahçe Kaptanı Alex’ olmasından kaynaklandığını kamuoyunun bilgilerine sunarız. Gerek Alex’in taraftarımızın aklında ve gönlünde edindiği yeri koruyabilmesi ve gerekse açıklamasında belirttiği jübile hayalini gerçekleştirebilmesi adına konuya dair açıklama yapmayacağımızı ve kendisini ‘Fenerbahçe Kaptanı Alex de Souza’nın’ açıklamalarıyla baş başa bıraktığımızı belirtiriz.”


Yönetimden jest Alex de Souza’nın açıklamalarına cevap vermeyeceğini bildiren Fenerbahçe yönetimi dün resmi internet sitesinden bir açıklama daha yayımladı. Takıma kaptan olarak veda eden Brezilyalı oyuncuyu ve ailesini ülkelerine birlikte uğurlayacaklarını belirtip şu ifadeleri kullandı: “Formamıza kaptan olarak veda eden Alex de Souza ve ailesini ülkemizden birlikte uğurluyor; onu, 12 Ekim 2012 Cuma günü Sabiha Gökçen’e kadar birlikte yolcu ediyoruz. Alex’e veda etmek isteyen taraftarlarımız, kulübümüzün tahsis edeceği otobüslerden faydalanabilir.”


Alex için yürüdüler Öte yandan tüm kamuoyu Alex’in hangi takımda forma giyeceğini merak ederken Cruzeiro taraftarları, yıldız futbolcu için yürüyüş gerçekleştirdi. 2003’te üç kupa alan Cruzeiro’nun en önemli parçalarından olan ve taraftarlar arasında efsane olarak adlandırılan futbolcunun yeniden kulübe dönemesini isteyen taraftarlar dün yerel saatle 18.00’de toplanıp “Alex, savaşçı, Cruzeiro’ya geri dön” pankartları ve marşlar eşliğinde kulübe kadar yürüdü. Yaklaşık 3000 kişilik bir kortej sonrası Brezilya ekibinin başkanı Gilvan de Pinho Tavares, Alex’in geri dönüşü ile ilgili çalışmalara başladıklarını söyledi. Coritiba ve Palmerias da 35 yaşındaki yıldızı takımlarına katmak için çaba gösteriyorlar.

Başbakanla da vedalaşacak 
Bu arada Alex’in, cuma akşamı saat 21.00’de Türkiye ’den ayrılacağı öğrenildi. Brezilyalı yıldız futbolcu, uçağa gitmeden önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’la da bir görüşme yapacak.