'Gitmeseydim 300 olurdu'

Samsunspor karşısında 200. golüne imza atan Sarı-Kırmızılı ekibin ve Milli Takım'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, ikinci dalyadan çok, zor maçtan kazandıkları üç puana sevindiğini söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Samsunspor karşısında 200. golüne imza atan Sarı-Kırmızılı ekibin ve Milli Takım'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, ikinci dalyadan çok, zor maçtan kazandıkları üç puana sevindiğini söyledi.
Rekorların kendisi için fazla önem taşımadığına dikkati çeken tecrübeli oyuncu, "İlk yarı tüm Samsunsporlu oyuncular peşimi bırakmadı. Bu yüzden golü fazla düşünmedim, arkadaşlarıma pozisyonlar hazırladım" dedi. Avrupa'ya gitmeden önce 194 golü olduğunu belirten Hakan Şükür, "Eğer Galatasaray'da kalsaydım, üç yıl boyunca belki de 300 golü geçerdim. Zaman zaman bu duruma üzüldüğüm oluyor. Ama böylesi bir tecrübeyi yaşamasaydım da ömrümün sonuna kadar, 'Acaba Avrupa'ya gitse miydim?' diye sorup duracaktım kendi kendime " diye konuştu.
'Kafa vuracaktım ama...'
200. golünü kendisinin de beğendiğini ifade eden golcü, "Hasan, topu ortalayınca, önce kafayla vurmayı düşündüm. Ama top, çok havalanmayınca bir an kontrpiyede kaldım. Ben topun önünde kalmıştım, dönüp arkaya baktım kimsenin gelmediğini görünce vurdum ve gol oldu. Arkadaşlarım çok beğendi. Taraftarlarımızın da beğendiğini hissettim" açıklamasında bulundu. Galatasaray taraftarlarını bundan sonraki maçlara beklediklerini de sözlerine ekleyen milli futbolcu, "Onlara daha çok zaferler yaşatacağız" diye konuştu.