Gitti 1 milyon dolar

Gitti 1 milyon dolar
Gitti 1 milyon dolar
Karabük deplasmanında alınan mağlubiyet ile Fenerbahçeli futbolcular yeni yıl öncesi büyük ikramiyeyi kaçırdı.

Başkan Aziz Yıldırım, sezon başında futbolcularıyla yaptığı toplantıda “Bu sene galibiyet primi beklemeyin. Ancak şampiyon olursanız o zaman gereği yapılacaktır” dese de, 3-3’lük Beşiktaş derbisi sonrası yıldızlara yeni yıl öncesi büyük bir sürpriz yapmak için kolları sıvadığı ortaya çıktı.

Arda Turan'dan Fenerbahçe'ye...


Vatan Gazetesi'nden Ali Can'ın haberine göre; 13. haftadaki kritik maçta siyah-beyazlıları deviremeseler de 10 kişi kalmalarına rağmen sergilenen futbol karşısında gururlanan başkan, “Çaykur Rize, Akhisar, Karabük ve Kayseri maçlarında puan kaybı yapmazsanız, en kötü birinden beraberlik bile alsanız size bu 4 maçın 1 milyon dolarlık primini ödeyeceğim” şeklinde jest yapmaya hazırlansa da, hiç hesapta olmayan Karabük mağlubiyeti futbolcuların tüm planlarını alt üst etti.

EKSTRA PRİM DE KAÇTI

Sarı-lacivertliler, bu serinin bozulmasıyla 1 milyon dolarlık primin dışında önemli bir gelirden de oldu. Çünkü başkan bu paranın haricinde sezon başından itibaren alınan galibiyetlerin primini de hesaplatıp, 2014’ün ilk gününde futbolculara dağıtacaktı.

Hatırlanacağı üzere takım, ligin başındaki çalkantılı günleri atlatıp çıkışa geçtiğinde tekrar dillenen prim dedikodusu Galatasaray maçından önce gündeme gelmişti. Ancak teknik patron Ersun Yanal’ın geçirdiği sağlık sorunu tüm takımın motivasyonunu değiştirmiş, hocalarını başlarında gören futbolcular böyle bir ortamda prim istemeyi uygun görmemişti.

Şimdilerde kaçan primden dolayı takımdaki futbolcuların moralleri biraz bozulsa da sezon boyunca elde edilen başarıdan dolayı başkanın yumuşayıp primleri yatırabileceği de konuşuluyor.

Fenerbahçe'den forma açıklaması