Gitti Hasan Şaş geldi Elvir Baliç

Galatasaray'da ilk yarıda istenileni veremeyen ve birçok maçta kadroya dahi alınmayan Elvir Baliç, son maçlarda ortaya koyduğu performansla adeta yeniden doğdu.

İSTANBUL - Galatasaray'da ilk yarıda istenileni veremeyen ve birçok maçta kadroya dahi alınmayan Elvir Baliç, son maçlarda ortaya koyduğu performansla adeta yeniden doğdu. Hasan'ın sol kanattaki geçtiğimiz sezonlardaki krallığını elinden alan Baliç, savunmadaki eksik yönüne rağmen hücumda ekibine büyük katkı yapıyor. Bu sezon sadece 15 maçta forma giyen Boşnak futbolcu, Trabzonspor maçındaki iki asisti ile toplam 7 asiste ulaşırken, 5 asisti bulunan Ergün'ü geride bıraktı. Tecrübeli futbolcu Trabzon'da ortaya koyduğu futbolla Terim'den de övgü aldı. Ligde 2 golü bulunan ve bunların ikisini de her iki yarıda oynanan Altay maçlarında atan Baliç, bu karşılaşmadaki etkili oyununun ardından takımdaki yerini sağlamlaştırdı. Baliç, bu sezon sadece 4 maçta 90 dakika sahada kalabilirken, 5 maçta kadroda yer almasına rağmen oyuna giremedi. Bugüne kadar oynanan 30 karşılaşmanın, 10'unda ise 18 kişilik maç kadrosuna alınmadı.
Dürüst: Çok farklı olabilirdi
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Ali Dürüst ise, Trabzonspor karşısında takımın ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu ifade etti. Trabzon'dan farklı bir skorla dönebileceklerini söyleyen Dürüst, sözlerini şöyle sürdürdü: "Güçlü bir rakiple oynayarak önemli bir galibiyet elde ettik. Oyundan memnunum. Skor daha farklı olabilirdi. Penaltı dışında kalemizde pozisyon görmedik. Özellikle ikinci yarıda futbolun güzelliklerini sergiledik." (Spor Servisi)