Giunti'de de işlem tamam

Transferin hızlı ekiplerinden Beşiktaş, bonservisi Brescia'da olan Federico Giunti ile bir yıllık kiralık olarak sözleşme yeniledi. İtalyan futbolcu bir yıl karşlığında 800 bin dolar ücret alacak. Giunti takımda kaldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Yeni sezonda herkes beni izleyecek" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ZÜRİH - Transferin hızlı ekiplerinden Beşiktaş, bonservisi Brescia'da olan Federico Giunti ile bir yıllık kiralık olarak sözleşme yeniledi. İtalyan futbolcu bir yıl karşlığında 800 bin dolar ücret alacak. Giunti takımda kaldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Yeni sezonda herkes beni izleyecek" dedi. Teknik direktör Mircea Lucescu ise, "Geçen sezon kendisinden fazla yararlanamadık. Yeni sezonda takıma çok faydalı olacak" yorumunu yaptı.
Menajer Sinan Engin transferi gündeme gelen Hakan Şükür'ün tecrübeli bir oyuncu olduğunu ve takıma faydalı olabileceğini söyledi. Engin, "Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde Hakan'ın tecrübesinden faydalanabiliriz. Görüşmeler sürüyor. Transferi birkaç gün içinde netlik kazanacak" diye konuştu. Ancak Engin bu açıklamalarına rağmen ikinci başkan Hüsnü Güreli "listemizde yok" dediği Şükür için, "İyi bir santrafor aradığımız doğru ama Hakan Şükür'ü düşünmüyoruz" açıklamasını yaptı.
Adalesinde ağrıları bulunan Sergen Yalçın, Güney Kore kampına katılmayıp, İstanbul'da özel bir çalışma yapmak için teknik heyetten izin istedi. Sergen, "Tedavimi İstanbul'da sürdürmek istiyorum. Geçen sezon lige sakatlığım nedeniyle sorunlu başlamıştım. Lige kadar hazır olmak istiyorum. Konuyu teknik heyete ilettim" dedi.
Serdar-Ümit dikkat çekti
Zürih kampında Serdar ile Ümit göze çarpan isimler oldu. Bu oyuncuyan gerek idmanlarda gerekse hazırlık maçlarında hazır olduklarını gösterdiler. Yeni transferlerden Sinan ve Okan'ın hafif sakatlıkları nedeniyle zorlandıkları gözlendi. İzinli olan Zago, Ronaldo, Ahmet Hassan, Nihat Kahveci'nin düğününe katılan kaptan Tayfur ile Yasin de bugün Zürih'e gelecek. Takımda izinli İbrahim Üzülmez, Cordoba, tedavisi için Bologna'ya giden İlhan Mansız dışında eksik oyuncu bulunmuyor. Futbolcular idman sonrası Zürih kentini gezip, alışveriş yaptılar.
Öte yandan disiplinsiz davranışlarıyla kadro dışı bırakılması gündemde olan İlhan Mansız'a taraftarlardan destek geldi. Internetteki 'www.bjkhaber.com' adresli sitede "İlhan Mansız, Beşiktaş'ta kalmalı mı?" anketine katılan 1288 kişinin yüzde 65.92'si (849) "kalmalı", yüzde 34.08'i (439) ise "gitmeli" yönünde oy kullandı.