Gladyatör Kevin Garnett!

NBA Europe Live'a ev sahipliği yapan kentlerden biri de Roma. İki NBA takımı, Boston Celtics ve Toronto Raptors, Palalottomatica Spor Salonu'nda karşı karşıya gelirken, gülen taraf 89-85'lik skorla Kevin Garnett'li Boston oldu.

ROMA - NBA Europe Live'a ev sahipliği yapan kentlerden biri de Roma. İki NBA takımı, Boston Celtics ve Toronto Raptors, Palalottomatica Spor Salonu'nda karşı karşıya gelirken, gülen taraf 89-85'lik skorla Kevin Garnett'li Boston oldu. Karşılaşma öncesi Roma'yı gezen hatta Collesium'da Roma askeri üniformalarıyla gazetecilere poz veren Garnett, yeni takımıyla ilk maçında 19 sayı, 16 ribauntluk performan sergiledi. Garnett'la birlikte Celtics'in 'Büyük Üçlü'sünü oluşturan Paul Pierce 21, Ray Allen ise 10 sayı kaydetti.
Gecede en dikkat çeken isim kuşkusuz Raptors'ın İtalyan forveti Andrea Bargnani'ydi. Geçen yıl draft'ta ilk sıradan seçilen ve ilk kez NBA formasıyla ülkesinde mücadele eden Bargnani hemşerilerini fazla tatmin edemedi. Genç oyuncu ancak 15 dakika süre alırken 13 sayı üretti. Raptors Antrenörü Sam Mitchell, Bargnani'yi yormamak için fazla oynatmadığını dile getirdi. Karşılaşmayı ünlü film yönetmeri Spike Lee de izledi. Celtics, NBA Europe Live organizasyonu çerçevesinde çarşamba günü Londra'da Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. (Spor Servisi)