Gökçek'ten ikinci Yıldırım hamlesi

Gökçek'ten ikinci Yıldırım hamlesi
Gökçek'ten ikinci Yıldırım hamlesi
Ankaragücü eski başkanlarından Cengiz Topel Yıldırım'ın "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağı" iddiası, Melih Gökçek'i harekete geçirdi.

ERCAN ATA / ANKARA (DHA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Cengiz Topel Yıldırım'ın adının geçmesi üzerine Ankaragücü'nün transfer yapmasına engel olan borcun bir kısmı Gökçekler'in talimatıyla ödendi. Ödemenin kim tarafından ve hangi kaynaktan yapıldığı açıklanmazken, bu defa da Yıldırım'ın kulüpten ihracı için düğmeye basıldı.

Ankara'da Gökçek'e henüz rakip yok


Ankaragücü Yönetim Kurulu'nun, Cengiz Topel Yıldırım'ı, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak göstereceğinin ortaya çıkması üzerine 2 yıl sonra "2009-2011" dönemindeki uygulamalarından dolayı Disiplin Kurulu'na sevk etmesi dikkati çekti.

Yıldırım hakkında iddia olunan hususlar, kulüp aleyhine icra takibinde bulunmak ve kulüp aleyhine cezai sorumluluğu gerektiren eylemlerde bulunmak, Robert Vittek, Jon Rajnoch, Marek Sapara, Sestak Stansilav isimli futbolcuların maliyetlerinin çok altında satılması neticesinde kulübün mali olarak zarara uğratılmasından oluşuyor.

MKE Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü Disiplin Kurulu tarafından Cengiz Topel Yıldırım'a suçlamalara ilişkin tebligat gönderilerek, tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içerisinde hakkındaki suçlamalarla ilgili savunması istendi.

Twitter'da Mısır kavgası

Melih Gökçek, Can Dündar'ı tehdit mi etti?