Gökdeniz Karadeniz tarihe geçti

Gökdeniz Karadeniz tarihe geçti
Gökdeniz Karadeniz tarihe geçti
UEFA Avrupa Ligi'nde dün Rus ekibi Rubin Kazan'la 47. maçına çıkan Gökdeniz Karadeniz, Türk oyuncular içinde bu ligde en fazla forma giyen isim oldu.

İZMİR - Kariyerinde ilk olarak 2003-2004 sezonunda Trabzonspor forması altında, o zamanki adıyla UEFA Kupası'nda sahne alan Gökdeniz Karadeniz, UEFA Avrupa Ligi ismiyle devam eden organizasyonda bugüne kadar Trabzonspor'la 8, Rubin Kazan'la ise 39 maça çıktı.

Tecrübeli futbolcu dün takımının 2-1 mağlup olduğu Sion maçı ile UEFA Avrupa Ligi'nde forma giyen Türk oyuncular içinde 46 maçla Servet Çetin'i geçerek, en fazla forma giyen isim unvanını aldı. UEFA Avrupa Ligi dışında Şampiyonlar Ligi'nde 22 karşılaşmaya çıkan Gökdeniz Karadeniz, UEFA Intertoto Kupası'nda da 2 maç oynadı.

Gökdeniz Karadeniz'in UEFA Avrupa Ligi'nde 12 golü bulunuyor. Hakan Şükür'le ligde aynı gole sahip Gökdeniz Karadeniz, 3 gol daha bulması halinde UEFA Avrupa Ligi'nde Hami Mandıralı'nın 15 gollük rekoruna ulaşacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde en fazla forma giyen Türk oyuncular Gökdeniz Karadeniz ve Servet Çetin'i, Arda Turan (45), Emre Belözoğlu (43) ve Mehmet Topal (38) izliyor.

Türk futbolcular içinde UEFA Avrupa Ligi'nde en fazla forma giyenler şunlar:
Gökdeniz Karadeniz 47 maç, 12 gol
Servet Çetin 46 maç, 1 gol
Arda Turan 45maç, 8 gol
Emre Belözoğlu 43maç, 4 gol
Mehmet Topal 38 maç, 3 gol
İbrahim Toraman 37 maç, 3 gol
Hakan Şükür 35maç, 12 gol (AA)