Gökdeniz Karadeniz'e Rus kancası

Turkcell Süper Lig'de bu sezon gösterdiği performansla dikkat çeken ve gol krallığında 10 golle ilk sırada yer alan Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Gökdeniz Karadeniz'e, Rusya'dan teklif geldi.

TRABZON - Turkcell Süper Lig'de bu sezon gösterdiği performansla dikkat çeken ve gol krallığında 10 golle ilk sırada yer alan Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Gökdeniz Karadeniz'e, Rusya'dan teklif geldi. Galatasaraylı eski futbolcu Hasan Kabze'nin de formasını giydiği Rubin Kazan'ın Trabzonspor'dan Gökdeniz Karadeniz'i resmen istediği ve bunun hafta başındaki yönetim kurulu toplantısında görüşüldüğü öğrenildi. Kulüp basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, teklife ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Kulübe resmi bir teklif geldiği doğrudur. Ancak şu an için Gökdeniz'in satılması gibi bir durum söz konusu değil" dedi.
Gökdeniz'in Trabzon'daki görevini henüz tamamlamadığını düşündüğünü kaydeden Kafkas, şöyle konuştu: "Kendisi de öyle düşünüyordur. Zamanı geldiğinde Trabzonspor'u Avrupa veya Rusya'da temsil etmesi bizi de gururlandıracaktır. Gökdeniz'in de hakkıdır. Aynı Fatih Tekke'nin transfer olduğu o gün gibi. Fatih Tekke, için o kararı verirken, o talebini değerlendirirken Fatih'in Trabzonspor'a verdiği hizmetleri de göz önüne aldık. O gün kontratının bitmesine 6 ay kala o gitme hakkını istediyse gerek ekonomik ve gerek başka anlamda gitmek hakkıdır. Aynı şey Gökdeniz Karadeniz için de geçerlidir."
Kayseri'nin ikinci teklifine de ret
Teknik direktör Yanal ile birlikte bir şampiyonluk projesi oluşturduklarını ifade eden Kafkas, "O 2-3 yıl içerisinde olabilir. Ama her yıl Trabzonspor, bu yarışın içinde olmalıdır, bu yıl da dahil. Gökdeniz'i bu anlamda satmayı düşünmüyoruz" diye konuştu. Milli futbolcu için daha önce Hertha Berlin ve Middlesbrough'nun yaptıkları teklifler de reddedilmişti. Bu arada Kayserispor'un Adnan, Yusuf ve Ferhat için yaptığı ikinci teklif de yönetim tarafından geri çevrildi.
Brezilya'da bulunan Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu, transferleri için görüştüğü Fernandao ve Alex'in çok kaliteli futbolcular olduğunu belirtirken, "Fernandao, buranın Fatih Tekke'si. İşimiz oldukça zor ama üzerlerinde duruyoruz" dedi.
İki futbolcunun transferini en geç 2 Ocak'ta bitirmek istediklerini dile getiren Baturoğlu, şöyle devam etti: "Fernandao burada Fatih Tekke, Alex ise Gökdeniz'le eşdeğer futbolcular. İkisi de ülkelerinde ve şehirlerinde çok seviliyorlar. Brezilya kulübü de bu futbolcuların fiyatlarını doğal olarak yüksek tutuyor. Ancak biz de buradan elimiz boş dönmek istemiyoruz. İki futbolcu da gerçekten çok kaliteli isimler. Bizim dışımızda bu futbolcuları kadrolarına katmak isteyen başka takımlar da var. Bu yüzden görüşmelerimize ara vermiyoruz." (aa, dha)