Gökdeniz'den Aziz Yıldırım yorumu

Gökdeniz'den Aziz Yıldırım yorumu
Gökdeniz'den Aziz Yıldırım yorumu
Rubin Kazan forması giyen Gökdeniz Karadeniz, Yargıtay tarafından cezası onanan Aziz Yıldırım hakkında konuştu.

2008 yılından bu yana Rusya'da top koşturan Trabzonspor'un eski yıldızı Gökdeniz Karadeniz, Sabah Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırım Yargıtay kararı sonrası konuştu


"YILDIRIM'IN HATASI DA OLABİLİR"

"6 senedir Rubin Kazan'dayım. Orası ikinci evim sayılır artık. Eşim ve çocuklarım İstanbul'da yaşıyor. Fırsat buldukça İstanbul'a geliyorum, ailem Kazan'a geliyor. Hasret gideriyoruz."

"Türk futbolunu takip ediyorum. Son şike kararlarıyla ilgili fazla yorum yapmak istemiyorum. Suç varsa cezası çekilir, Aziz Yıldırım için üzüldüm. Futbolu çok seven bir başkan. Tek üzüntüm; Türk futboluna daha çok şey verecekti. Hatası da olabilir. Hatalar insanlar içindir. Hatasız kul olmaz."

"ARTIK TÜRKİYE 'DE OYNAMAM"

Rubin Kazan ile 2016'ya kadar sözleşme uzattım. Sonra belki yine uzatabilirim. 40 yaşına kadar oynamak isterim ama fizik müsaade eder mi? Psikolojik olarak o yaşa kadar hazır kalabilir miyim? Bunlar hep belirleyici etkenler. Türkiye'de futbol oynamayı düşünmüyorum. Hatta futbolu bıraktıktan sonra da Türkiye'ye dönmem zor gözüküyor. Rubin Kazan Başkanı futbol sonrası da kulüpte kalmamı istiyor. Antrenörlük diploması için girişimler yaptım. Diplomayı Rusya Futbol Federasyonu'ndan alacağım.

Ben Rubin Kazan'da oynarken Fatih Tekke ve Gökhan Töre geldi. Ancak şehre adapte olamadılar. Ben Kazan'da bulunduğum müddetçe Türkiye'den oyuncu arıyoruz. Kurban Berdiyev hocamız gitmeseydi, Türkiye'den yapacağımız transfer olacaktı. Beşiktaş 'tan Oğuzhan Özyakup'u çok beğeniyorum. Onunla ilgili öneri vermiştim. Bursasporlu Serdar Aziz listemizdeydi, olmadı. Salih Uçan'ı Fenerbahçe istemeden önce biz istedik. Hatta İzmir'e gidilip görüşüldü. Alıyorduk. O esnada Fenerbahçe devreye girdi.

Başkan'ın avukatlarından itiraz!


"FENERBAHÇE 'İŞİ BİTİRDİM' DEMESİN"

Süper Lig'de Fenerbahçe farkı açtı. Ancak iki maç kaybederse her şey yeniden başlar. 17 maç varken, kimse 'ben işi bitirdim' diyemez. Güç olarak Fenerbahçe ile Galatasaray yakın. İlk iki büyük ihtimal bunlar olur. Trabzonspor ilk hafta Beşiktaş'ı yenerse, Avrupa için iyi bir pozisyon alır.

Trabzonspor'un altyapısından yeni yıldızların çıkmamasının nedenleri iyi araştırılmalı. Trabzon'da 30 yıllık bir başarı açlığı var. Futbol artık büyük bir endüstri. Hem yarışmacı olup hem de kendi içinden kaynak yaratmalısın.

Trabzonspor'a verdiğim paranın konuşulması doğru değil. Kulübün benim parama ihtiyacı yok. O an öyle bir ödeme vardı. Ben de verdim. Trabzonspor benim her zaman kalbimin bir tarafında.

Fenerbahçeli futbolcuların isyanı