'Gökhan Töre dikkat etsin'

'Gökhan Töre dikkat etsin'
'Gökhan Töre dikkat etsin'
Spor basınının duayen ismi Şansal Büyüka'dan hakemlere eleştiri, Gökhan Töre'ye uyarı...

Şanşal Büyüka, Millliyet gazetesinde Bilal Meşe ile yaptığı haftalık değerlendirmesinde, Gökhan Töre'nin dikkatli olması gerektiğini dile getirdi.

Siyah-beyazlılar, onca eksiğe rağmen, “Ama, fakat, ancak” demeden yola devam ediyorlar. Üstelik her maçta yeni bir oyuncu kazanıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Atınç Nukan’ı nasıl buldunuz?

- Bilal, Atınç’ı çok iyi buldum. Sadece hava toplarında değil, yer toplarında da etkili... Maç sonu röportajını dinledim, belli ki ciddi bir özgüveni var ve oynamamaktan dertli... Bugün Barcelonalar, Real Madrid’ler bu kadar pahalı dev kadrolarında 17-18 yaşında gençleri oynatıyorlar, biz 21 yaşındaki Atınç için “Daha çok genç” diyoruz ve oynatmakta nazlanıyoruz. İyiyse, güveniyorsan oynat kardeşim. Gençlik kusur olmasın.

Gökhan Töre yine çok konuşuldu. Çok mu agresif?

- Gökhan Töre iyi değil, çok iyi bir oyuncu... Ama sportif kişiliğinin aynı düzeyde olduğunu söylemek mümkün değil. Son örnek Şenol Can’a dirsek darbesi... Hakem hak ettiği kırmızıyı verse Gökhan ne yapacak? Zaten sakatlıklardan yarım takımla oynayan Beşiktaş ’ı son bir saatte bir eksik bırakmanın faturasını nasıl ödeyecek. Bizde yanlış yapanın yanına kâr kalıyor. Gökhan dikkat etsin, hakemler tarafından mimlenmesin. Bir mimlenirse, bu defa olur olmaz oyundan atılır. Bu konuda yol yakınken dönmeli."

GÖZLERİ VAR YÜREĞİ YOK

Süper Lig maçlarını yöneten hakemleri de eleştiren Büyüka, şu ifadeleri kullandı:
"Bilal, sen sormadın ama ben söyleyeyim. Hakemler işi abarttı. Çok ciddi, sonucu etkileyen hatalar yapıyorlar. Ofsayt goller, atılamayan oyuncular, bir dizi ters kararlar... Bana göre hakemlerin gözü var, yüreği yok. Kusura bakmasınlar, ezikler, titrekler, saha dışında ne kadar değerli olursa olsunlar, saha içinde korkaklar... Gözleri var görüyorlar, yürekleri yok veremiyorlar... Yenilerden bir Ali Palabıyık var. Sahada kişilikli duran, yanlış yapsa bile hakem otoritesini koruyan... Stiliyle Fırat Aydınus’a çok benziyor. Titremeyi, korkmayı bırakmayan hakem, hakemliği bıraksın. Çünkü bir yere varamazlar..." (Milliyet)