'Gökhan Töre ile ön anlaşma yapacaklar'

'Gökhan Töre ile ön anlaşma yapacaklar'
'Gökhan Töre ile ön anlaşma yapacaklar'
Siyah-beyazlı takımın milli futbolcusu Gökhan Töre, yönetimin teklifi kabul etmesi halinde gelecek sezon Serie A'da top koşturacak.

Beşiktaş 'ın sezon başında Rubin Kazan'dan bonservisini aldığı Gökhan Töre, performansıyla Avrupa devlerinin dikkatini çekti. Son olarak Club Brugge maçında sergilediği futbol sonrası dünyaca ünlü İtalyan kulübü, milli futbolcuyu transfer etme kararı aldı.   

"İTALYANLAR FİYATI BİLE BELİRLEDİ"

Bu ünlü İtalyan kulübü ile toplantı yapan FIFA menajeri Saffet Balkan, “İtalyanlarla bir toplantı yaptım. Gökhan Töre'yi izleyen bir çok takım var. Benden bilgi aldılar, ama Beşiktaş'ın isteyeceği transfer ücretini çok az kulüp ödeyebilir. Bu nedenle izleyen bir çok takım devreden çıkmak zorunda kalacak" dedi.

Radyospor'un canlı yayın konuğu olan Balkan, "Gökhan çok iyi bir maç çıkardı. İngiltere, İspanya ve İtalyan gibi ülkelerden birinde oynama zamanının geldiğini düşünüyorum. Artık olmuş bir futbolcu. Büyük ihtimalle yaz döneminde ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil edecektir. İtalya'nın 4 büyük takımından biri ile bu konuyu bir toplantı yaptık. bu kulübün ismini veremeyeceğim. Fiyatı öğrenmek istediler. Beşiktaş onu kolay kolay bırakmayacaktır. Beşiktaş'ın ne karar alacağını bilmiyoruz. Beşiktaş'la önümüzdeki günlerde görüşeceğiz. İtalyanlar'ın Gökhan transferi için belirledikleri bir rakam var. O rakam olursa, hemen ön anlaşma yapacaklar. Gökhan Töre'nin isteyeceği ücret de önemli. Bence yüksek maliyeti rağmen İtalya'nın ilk 4'ünde, İspanya'nın ilk 4'ünde ve İngiltere'nin ilk 5'inde oynayacak kapasitede” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın başarılı oyuncusunun, İtalya'dan Juventus ve Inter'in transfer listesinde olduğunu öğrenildi.