Gökhan Töre kapışması

Gökhan Töre kapışması
Gökhan Töre kapışması
Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları, "Gökhan Töre için Galatasaray 7.5 milyon euro verecekse, kendilerine hayırlı olsun" dedi.

İSTANBUL - Dış Transferden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğlulları, siyah-beyazlı takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenman sırasında basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, Manuel Fernandes'in geleceği ile ilgili soruya, "Fernandes'e sormak lazım, ne yapacağını en iyi kendisi bilir. Kendi kaderini kendi belirleyecek" diye yanıt verdi.

Markus'a tepki tişört oluyor


Torunoğulları, golcü futbolcu Hugo Almeida ile Dünya Kupası öncesi sözleşme uzatabileceklerinin müjdesini verdi.

GÖKHAN TÖRE KONUSU

Gökhan Töre için satın alma opsiyonları bulunduğunu hatırlatan Erdal Torunoğulları, milli futbolcunun 7,5 milyon euroluk bonservis bedelinin Beşiktaş Kulübü için ağır bir yük olabileceğini yineleyerek şunları söyledi:
"Gökhan Töre'nin durumu olumlu sonuçlanacak gibi görünüyor. Gökhan, Beşiktaş'ta forma giymeye devam etme konusunda son derece istekli. Kendisi bizim için çok önemli bir futbolcu. Rubin Kazan ile masaya oturacağız ama 7,5 milyon euroda diretirlerse 'O kadar da değil' deriz. Eğer söylendiği gibi Galatasaray Kulübü, Gökhan için devreye girdiyse ve bu parayı verebileceklerse ne diyelim, kendilerine hayırlı olsun. Bizden her istenen rakamı kabul edecek halimiz yok."

Yeni sezon öncesi kadroyu güçlendirmek için bazı çalışmalar yaptıklarını ve listelerinde yer alan oyuncularla dirsek temasında olduklarını dile getiren yönetim kurulu üyesi Torunoğulları, Fethiyespor'un genç savunma oyuncusu Birol Parlak'ın Beşiktaş izleme komitesi tarafından takip edildiğini ve teknik direktör Slaven Bilic'in istemesi halinde transferin gerçekleşebileceğini duyurdu.

Tolga'dan Beşiktaş itirafı: Ağladım


PFDK'YA SEVK EDİLMELERİ

Eskişehirspor maçının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmelerinin kanaate bağlı gerçekleştiğini vurgulayan Erdal Torunoğulları, "Gereken savunmayı yapacağız. Sevkimizi gerektiren bir durum yaşanmadı" diye konuştu.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapmak zorunda oldukları kalan iç saha maçlarının gündüz oynanması için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) resmi başvuru yaptıklarını ve yanıt beklediklerini de aktaran siyah-beyazlı yönetici, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın futbol oynanacak bir stat olmadığının altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı:
"Eskişehirspor'u yendik, sanki 10 maç kazanmış gibi olduk. Olimpiyat Stadı, gidişin olduğu ama dönüşün olmadığı garip bir stat. Aldığımız galibiyetle şampiyonluk havasını yakaladık. Federasyona, iç saha maçlarını gündüz oynamak için başvuru yaptık, haber bekliyoruz. Tabii bu konuda yayıncı kuruluşun tavrı da çok önemli. Biz bu sene adeta deplasman takımı olduk. Dışarıda kazandığımız puanları kendi sahamızda kazanabilseydik, durum çok daha farklı olurdu. Deplasmanlar adeta kendi evimiz gibi. Bu sene sonuna kadar, gündüz maçı oynayamazsak herhalde bu çile böyle devam edecek. Temennimiz kendi stadımızı bir an evvel bitirmek." (AA)

Ersan yarıda bıraktı