Gökhan Töre'ye silahlı saldırı!

Beşiktaşlı Gökhan Töre, sabaha karşı eğlenmek için gittiği Esentepe'deki bir gece kulübünde silahlı saldırıya uğradı. Beşiktaş Kulübü yöneticisi Ahmet Kavalcı ve Futbol Direktörü Önder Özen, milli futbolcunun yaralandığı olay hakkında basın toplantısı düzenledi.

Ezeli rakipler Beşiktaş ile Fenerbahçe, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan derbi maçta 1-1 berabere kaldı.

Fernandes'e saldıran holigan, passoligle derbiye girdi!


Hürriyet Gazetesi'nden Çetin Aydın ve İsmail Er'in haberine göre; siyah-beyazlı oyuncu Gökhan Töre, karşılaşma sonrası eğlenmek için gittiği gece kulübünde sırtından vuruldu. Hemen hastaneye kaldırılan Gökhan Töre ameliyata alındı.

Silahlı saldırı sırasında yıldız futbolcu dışında 5 kişinin daha yaralandığı öğrenildi.

GÖKHAN TÖRE'YE 3 KURŞUN

Beşiktaşlı futbolcuya 3 kurşun sıkıldı. Biri sol omzunu sıyırdı, diğeri sağ omzuna arkadan saplandı. Diğer kurşun ise koştuğu için boşa gitti.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA

"Profesyonel futbol takımımızın oyuncusu Gökhan Töre, dün gece takım arkadaşları ile birlikte gittiği eğlence yerinde, bir saldırganın tabancasından çıkan kurşunun sekerek omuzuna isabet etmesi sonucu yaralanmıştır.

Saldırganın bir kadına ve ardından çevreye açtığı ateş sonucunda, eğlence yerinde bulunan 5 kişi daha yaralanmıştır. Oyuncumuzun saldırgan ile kesinlikle bir ilgisi yoktur. Polis, saldırgan ile ilgili soruşturmaya başlamıştır. Gökhan Töre, olayı takiben Florence Nightingale hastanesinde müşahede altına alınmış ve tedavisine başlanmıştır."

Caner'den derbiye damga vuran hareket

OLAYIN NEDENİ: KISKANÇLIK KURŞUNU

Görgü tanıkların ifadesine göre, barda eğlenirken bir bayanın erkek arkadaşına "Şu kızıl kafalı adam beni kesiyor. Ben rahatsız oldum" demesi üzerine kadının erkek arkadaşı silahını çekerek ateş etmeye çalıştı. Bar içinde yaşanan kovalamaca sonucunda sırtından yaralanan Gökhan Töre hastaneye kaldırıldı.

"OLAYIN GÖKHAN İLE HİÇBİR İLGİSİ YOK"

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı ve Futbol Direktörü Önder Özen, Gökhan Töre'nin dün gece eğlendiği mekanda silahlı saldırıya uğraması konusunda açıklama yaptı.

Milli futbolcunun sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Kavalcı "Gökhan Töre dün gece sabaha karşı 04:30'ta spor camiasından arkadaşlarıyla bir olayla karşı karşıya kaldı. Bu olayın Gökhan ile hiçbir ilgisi yok. Tamamen tesadüfen orda olmasıyla alakalı. Oyuncumuzun gittiği mekanda yan locada oturanlar kız arkadaşına kurşun sıkarken havaya ateş açması sonucu Gökhan Töre sağ omuzundan yararlandı. 1-2 saate kadar ameliyat edilecek. Yarın sabah taburcu olacak. Fazla da söyleyecek bir şey yok, sağlık durumu iyi. Can ipekçi de yanındaydı, onun da omuzunda bir yaralanma var. Kulüp doktorunun gece kulübü ile bir ilgisi yok" ifadelerine verdi.

ÖNDER ÖZEN: OYUNCU İZİNLİ DEĞİLSE O GECE EVİNDE OLMASI GEREKİR

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, "Sabaha karşı 5'i 12 dakika geçe Gökhan kendisi beni aradı. Belinde bir sıkıntı olduğunu söyledi, 'Hangi hastaneye gidebilirim?' dedi. Ben de hangi semtte olduğunu sordum ve en yakın hastaneyi söyleyerek oraya hemen gitmesini söyledim. Futbol şubemizin sorumlusu Ahmet Kavalcı'yı derhal aradım. Yanında başka kulüplerin oyuncuları vardı. Diğer oyuncuların da aynı olayla alakalı olarak bir takım sıkıntıları vardı. Önce bir sıyrık zannedildi. Fakat omuzunun üst bölgesinde seken kurşunun içeri girdiği saptandı. Oyuncunun olayla herhangi bir alakası yoktur. Basketbol ve futbol camiasından bir çok kişinin olduğu bir mekanda eğleniyordu. Mekanda yan locadaki kişinin kendi kız arkadaşına yönelik saldırısındaki kurşunların sekmesi ile oyuncumuz yaralanmıştır. Durumu gayet iyi. Diğer yaralıların tamamında kurşunun sıyırdığı aldığımız ilk haberler arasında. Olayın içinde iyi tanıdığımız oyuncular da vardı. Emniyetten görevli arkadaşlar geldi ve ifadelerini aldılar. Olayla ilgili çeşitli haberler çıktı. Bizim anlattıklarımız dışında gelişen başka bir olay yok. Omzunda kurşun var diye çok paniğe kapıldık ancak Gökhan'ın durumu şu anda gayet iyi. 1-2 saatlik bir operasyon geçirecek ve 1 gün hastanede kalacak. 1 hafta içinde idmanlara çıkmasını umuyorum. Olayla ilgili yorumum oyuncu izinli değilse o gece evinde olması gerekirdi" ifadelerini kullandı.

Gökhan töre "en yakında zamanda takım bulunmak istiyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.

Stat dışında olay: Taş, TOMA, gözaltı...