Gökhan Töre'yi vuran işadamı yakalandı

Gökhan Töre'yi vuran işadamı yakalandı
Gökhan Töre'yi vuran işadamı yakalandı
Beşiktaş'ın yıldızı Gökhan Töre ve yanındaki 5 kişiyi geçen yıl gece kulübünde çıkan olayda yaralayan işadamı Koray B. 8 ay sonra yakalandı.

RADİKAL- Beşiktaşlı milli futbolcu Gökhan Töre ve arkadaşlarının Şişli'de bir barda tavandan seken kurşunla yaralanması olayında, "olası kastla öldürmeye teşebbüs" suçundan hakkında dava açılan Korhan Bahadır yakalandı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışmaları sonucunda Bahadır'ın, Ortaköy Nispetiye Caddesi'nde bulunduğunu belirledi. Seyir halindeki otomobili motosikletli ekipleri tarafından durdurulan Korhan Bahadır gözaltına alındı. Bahadır, işlemleri tamamlanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü.

'OLASI KASITLA ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS'
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Genel Soruşturma Bürosu Savcılarından Zeynel Sarıbuğa'nın hazırladığı iddianamede, 21 Nisan 2014'te saat 05.40 sıralarında Şişli'deki bir barda bulunan sanık Korhan Bahadır'ın, kimliği belirlenemeyen bazı kişilerle anlaşılmayan nedenle tartıştığı ve mekan içinde havaya 2 el ateş ettiği belirtildi.
Bu sırada aynı mekanda sanıkla herhangi bir ilişkileri olmayan mağdurlar Gökhan Töre, Taner Yalçın, Mahir Arslan, Hüseyin Kanat, Burkay İsen ve Kadircan İpekçi'nin de bulunduğu kaydedilen iddianamede, mağdurların tavandan parçalanıp seken mermi çekirdeğinden yaralandıkları aktarıldı.

İddianamede sanık Korhan Bahadır hakkında "olası kasıtla öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istendi.
İddianameyi kabul eden İstanbul 30. Asliye Ceza Mahkemesi, eylemin "olası kastla yaralama" suçunu değil", "olası kastla öldürmeye teşebbüs" suçunu oluşturma ihtimali bulunduğu gerekçesiyle görevsizlik kararı vererek, dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi.

(AA)