Gökhan Zan'dan bu kez kötü haber

A Milli Futbol Takımı sakatlıklarla boğuşmaya devam ediyor. Serhat Akın, Halil Altıntop, Nihat Kahveci ve İbrahim Toraman gibi yıldızlarından yoksun biçimde Moldova ve...

İSTANBUL - A Milli Futbol Takımı sakatlıklarla boğuşmaya devam ediyor. Serhat Akın, Halil Altıntop, Nihat Kahveci ve İbrahim Toraman gibi yıldızlarından yoksun biçimde Moldova ve Yunanistan maçlarına hazırlanan Ay-Yıldızlı ekipte Gökhan Zan'ın durumu da can sıktı. Savunmadaki en önemli isimlerden genç oyuncu dünkü idmanı yarıda bıraktı. Sağ arka adalesinde ağrıları artan Gökhan Zan'ın durumunun yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacağı açıklandı. Fatih Terim savunmaya takviye amaçlı Fenerbahçeli Yasin Çakmak'ı kadroya dahil etmişti.
Milliler, Moldova ve Yunanistan ile yapacağı maçların hazırlıklarını sürdürüyor. Milli Takımlar Başsorumlusu Fatih Terim yönetiminde, Riva'daki Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'nde gerçekleştirilen sabah antrenmanında, taktik ağırlıklı bir çalışma yapıldı. Pas çalışması ile başlayan antrenmanda, futbolcular daha sonra iki gruba ayrılarak orta saha ve hücum organizasyonlarının denendiği çift kale maç yaptı. Bu çalışmanın ardından milliler kanatlardan yapılan ortalarla gol çalışması yaptı.
Terim'in basınla arası düzeliyor
Terim, önceki günkü antrenmanda olduğu gibi dün de çalışmayı sık sık keserek, futbolcuları yapmaları gereken hareketler için uyardı. Bu arada Terim'le basın arasında buzlar eriyor. Tecrübeli teknik adam daha önce ilk 15 dakikası basına açık olacağı belirtilen antrenmanın tamamının takip edilmesine izin verdi.
Ümit Milli Futbol Takımı da Avrupa Şampiyonası 2. Eleme Grubu'nda Ukrayna'yla pazar günü İstanbul'da yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını, bugün çift antrenmanla sürdürdü. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün Langa Tesisleri'nde yapılan ve teknik direktör Ümit Davala'nın yönettiği idmanlarda eksik yoktu. (Spor Servisi)