Gomez'in sözleşmesinde kritik madde!

Gomez'in sözleşmesinde kritik madde!
Gomez'in sözleşmesinde kritik madde!
Mario Gomez ile yapılan 2 yıllık sözleşmede, "sezon sonunda taraflardan birinin istemesi durumunda mukavelenin sona erdirilebileceği" maddesi kafaları karıştırdı. Yönetim, Alman futbolcuyla sözleşme yenilemek istiyor.

Alman yıldız Mario Gomez ile Beşiktaş arasında imzalanan sözleşmede yer alan bir madde, siyah-beyazlı yönetimi harekete geçirdi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; siyah-beyazlı kulüp ile 2 yıllık kontrat imzalayan ve Lokomotif Moskova karşısında attığı tek golle takımına bir puan kazandıran Alman golcünün sezon sonunda ayrılma opsiyonu bulunuyor. Aynı maddeye göre Beşiktaş, tazminatsız olarak futbolcuyla yollarını ayırabilecek. Bu maddenin tehlikesini göz ardı etmeyen yönetim, oyuncuyu kıskaca aldı. Almanya Milli Takımı’nın son milli maçlarına çağırılmasa bile Löw’ün kontrolü altında olan Gomez, başta Wolfsburg olmak üzere bir çok Avrupa kulübünün merceği altına girdi.

DEVRE ARASINA BIRAKMAK İSTİYOR

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında yeni sezonda da Beşiktaş ile yola devam edeceğinin sinyallerini vermesine rağmen, yönetim işi şimdiden sağlama almak için Gomez’in menajeriyle bir araya gelecek. Önceki günkü Lokomotiv Moskova maçındaki performansıyla oyundan alınıp alınmaması konusunda Şenol Güneş’i kararsız bıraktıran Panzer ise sözleşmesiyle ilgili konuları devre arasına bırakmak istiyor.

Türkiye ’ye gelmekle doğru bir karar verdiğini yakın çevresine belirten Mario Gomez’i elden kaçırmak istemeyen Beşiktaş yönetiminin ise Alman oyuncunun verdiği söze güvendiği ortaya çıktı. Gomez’in o maddeyi yazdırırken, “Bu maddeyi tamamen ailevi nedenlerden dolayı koydurtmak istiyorum. Herhangi bir cazip teklifte Beşiktaş’tan ayrılmayı düşünmüyorum. Size bu konuda garanti veririm” dediği öğrenildi.