Gönülleri hem Ege'de, hem ligde kaldı

Turkcell Süper Lig'in son haftasındaki 'Ege Derbisi'nde Vestel Manisaspor ile Denizlispor golsüz berabere kaldı. Bu sonuçla iki takım da ligde kalmanın mutluluğunu yaşadı.

V. Manisa-Denizli: 0-0
STAT: 19 Mayıs
HAKEMLER: Bülent Demirlek, Baki Tuncay Akkın, Cemal Gemici
VESTEL MANİSASPOR: Ufuk **, Burak **, Ümit **, Borbiconi **, Hakan **, Uğur **, Selçuk **, Şener **, Okan ** (Metin 76), Zelenka ** (Nizamettin 76), Holosko ** (Güven 90)
DENİZLİSPOR: Süleymanou **, Tomas **, Ahmet **, Kratochvil **, J. Cesar **, Bülent **, Erman **, Yusuf **, Serhat **, Selahattin ** (F. Egedik 88), Adriano **
SARI KART: Selahattin

MANİSA - Turkcell Süper Lig'in son haftasındaki 'Ege Derbisi'nde Vestel Manisaspor ile Denizlispor golsüz berabere kaldı. Bu sonuçla iki takım da ligde kalmanın mutluluğunu yaşadı.
Maçı yaklaşık 8 bin kişi izlerken, Manisa ekibinin başkanı Haluk Çubukçu karşılaşmadan önce iki takımın tribünlerine gidip taraftarlardan kötü tezahüratta bulunmamalarını istedi. Karşılaşmanın ilk 20 dakikası boyunca süren sağanak futbolcuları ve seyircileri zor durumda bırakırken, sahadaki mücadeleyi de ekledi. Tribünlerin bir kısmının stadı terk ettiği gözlendi.
Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar son 10 maçlarında yenilgi yüzünü görmediklerini ve bileklerinin hakkıyla ligde kaldıklarını söylerken, futbolcuları için 'kahraman' ifadesini kullandı. Ev sahibi ekibin çalıştırıcısı Giray Bulak, "Ege Bölgesi için hayırlı bir gün" ifadesini kullanırken, başkan Haluk Çubukçu, "Son maçta düşme ile anılmamızı içime sindiremiyorum. Bu sezon ligde gasp edilen puanlarımız var" diye konuştu. (Spor Servisi)