Görev: Sivas'ı liderlikten indirmek

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Turkcell Süper Lig'de yarın Ali Sami Yen'de lider Sivasspor'la zirveyi yakından ilgilendiren bir maç yapacaklarını belirterek, görevlerinin rakiplerini liderlikten indirmek olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Turkcell Süper Lig'de yarın Ali Sami Yen'de lider Sivasspor'la zirveyi yakından ilgilendiren bir maç yapacaklarını belirterek, görevlerinin rakiplerini liderlikten indirmek olduğunu söyledi.
Alman teknik adam, Galatasaray'ın dün sabah yaptığı antrenmandan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kadrolarında futbolcu sıkıntısının devam ettiğini belirterek şunları kaydetti: "Sakatlarımıza bir de cezalı duruma düşen Hasan Şaş ve Song eklendi. Bu iki futbolcunun da oynamayacak olması sıkıntımızı daha da artırdı. Sivasspor ile yapacağımız maça belki PAF takımından iki oyuncu daha çağırabilirim. Lig lideriyle karşılaşacağız. Sezon başında Sivasspor'un bu kadar üstte olabileceği düşüncesi basında pek yer almamıştı, ama onların buralarda olabileceğini ben hep düşünüyordum ve bunu da söyledim. Fakat kadromuzdaki sıkıntı ne olursa olsun, hangi takımla oynarsak oynayalım, yarın bir tek görevimiz var, o da Sivas'ı liderlikten indirmek." Feldkamp, sakatlıkları bulunan futbolcuları Lincoln ve Linderoth'un Sivasspor maçında oynayamayacaklarını da sözlerine ekledi.
Kalli, Fenerbahçe ile yaptıkları derbi karşılaşmasında aldıkları mağlubiyeti hak ettiklerini söyledi. Fenerbahçe maçından sonra bugüne kadar alıştıkları ritmi bulmalarının kolay olmayacağını dile getiren Alman teknik adam, "Fenerbahçe maçında mağlubiyeti hak eden bir oyun ortaya koyduk. O maçta şu oynasaydı ya da bu oynasaydı şeklindeki konuşmaların bize hiçbir fayda getirmeyeceği kesin. Kadrodaki futbolcuların hepsi oynamak istiyordu. Gerçek olan, o maçta oynayan futbolcuların ortaya koydukları oyunun mağlubiyetten fazlasını hak etmediğidir" diye konuştu. Kalli, Fenerbahçe maçından sonra hakkında yapılan eleştirileri okumadığını ifade etti.