Gosso'ya PFDK yolu göründü

Gosso'ya PFDK yolu göründü
Gosso'ya PFDK yolu göründü
Sarı-lacivertli takımın Hollandalı yıldızı Kuyt'a yaptığı sportmenlik dışı hareketle gündeme oturan Gosso'nun, PFDK'ya sevk edilebileceği ortaya çıktı.

Fenerbahçe -Gençlerbirliği maçında Dirk Kuyt'a yapılan hareket gündeme damgasını vurdu. Bu olaya imza atan Gosso'nun, TFF tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna'na (PFDK) sevk edilebileceği öğrenildi.

Kuyt'ı şoke eden yanıt!


Sporx.com'un haberine göre; olayın hakemin görüş alanı içinde olması ve bu nedenle görüntüden sevk kriterlerine uymamasına karşılık, Gosso'ya PFDK yolunu aralayacak FIFA'nın 2009 yılında TFF ye gönderdiği yazıya ulaşıldı.

FIFA'nın 2009 tarihinde Fenerbahçeli Fabio Bilica'nın hakem görüş sahasında yaşanan olayla ilgili görüntüden PFDK'ya sevkedilerek 3 maç men cezasına çarptırılması konusunda TFF'ye 'Yapılan işlem doğrudur' şeklinde bir yazı gönderdiği ortaya çıktı.

Fenerbahçe'nin o dönem büyük isyanına neden olan 3 maçlık cezanın ardından FIFA'nın Türkiye 'ye gönderdiği bu yazıda “Sonucu tehlikeli bir durum arz etmesi halinde, hakemin görüş alanı içindeki bir durumda da bu şekilde görüntüden ceza verilebilir. Bu durum çok istisnai hallerde uygulanır” şeklinde görüş bildirmesi bugün gündeme oturan Gençlerbirliği futbolcusu Gosso'ya PFDK kapısını aralamış oldu.

İşte Cüneyt Çakır'ın notu