Göz yaşartan seremoni

Maç öncesinde yapılan saygı duruşunda tribünlerde çıt çıkmadı. Perşembe akşamı Paris'te oynanan Fransa-Türkiye maçında Foe'nin ölümünden haberdar olmayan ve yapılan Fransızca anonsu da anlamayan bazı Türk seyirciler, saygı duruşunu gölgeleyen sloganlar atmıştı.

  • Maç öncesinde yapılan saygı duruşunda tribünlerde çıt çıkmadı. Perşembe akşamı Paris'te oynanan Fransa-Türkiye maçında Foe'nin ölümünden haberdar olmayan ve yapılan Fransızca anonsu da anlamayan bazı Türk seyirciler, saygı duruşunu gölgeleyen sloganlar atmıştı. Dünkü maçta seremonide bütün futbolcuların çok üzgün olduğu dikkat çekerken, Kolombiyalılar saygı duruşunda genellikle gökyüzüne bakmayı, Türkler ise başlarını öne eğmeyi tercih etti.
  • Milli Takımımızın, klasik beyaz formasıyla çıktığı Kolombiya maçında, perşembe akşamı sahada hayatını kaybeden Kamerunlu Marc Vivien Foe'nun anısına bütün futbolcuların kollarında siyah bantlar vardı. Ancak pek sıkı bağlanmadığı belli olan bu bantlar dakikalar ilerledikçe gevşeyip düştü. Maç biterken çoğu futbolcumuzun kolunda bant görünmüyordu.
  • L'Equipe gazetesi, perşembe akşamı Paris'te oynanan Fransa-Türkiye yarı final maçı sırasında bazı Türk seyircilerin, dört Fransız polisini dövdüğünü iddia etti. Gazete, saldırıya uğrayan polislerden birinin kısa süreyle bilincini yitirdiğini belirterek, bu görevlinin hastaneden on günlük rapor aldığını yazdı. Habere göre, stadın koltuklarına zarar veren ve sahaya yabancı madde atan bir Türk seyirciye müdahale etmek isteyen polisler, bir anda 100 kişilik bir grubunun saldırısına uğradılar. Olaya karışanların sayısının çok fazla olması nedeniyle, gözaltına alınan kimsenin bulunmadığı bildirildi.
  • Milli Takımımızın final şansını kaybetmesiyle seyirci sayısında düşüş göze çarptı. St. Etienne'in Guichard Stadı'nda tribünlerin çoğu boştu. Özellikle Almanya'dan Paris'e gelen gurbetçilerin, Fransa yenilgisi sonrasında evlerine döndüğü belirtildi.
  • Maçı Eurosport'tan anlatan spiker, golcümüz Tuncay hakkında sık sık olumlu yorumlar yaptı ve genç yeteneğin Türk futbolunun yükselen yıldızı olduğunu söyledi.