Gözler De Boer'in karizmasında

Bu sezon, maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak olan Galatasaray'da, kombine bilet satışlarının iyi gitmesi Sarı-Kırmızılıların yüzünü güldürüyor.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

SEEFELD - Bu sezon, maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak
olan Galatasaray'da, kombine bilet satışlarının iyi gitmesi Sarı-Kırmızılıların yüzünü güldürüyor. Sayının 12 bine varması moralleri düzeltirken, Frank de Boer transferiyle patlama yaşanması bekleniyor. Yöneticiler, "Bakalım Frank transfer parasını çıkaracak mı?" şeklinde konuşmalar yaparken, Fatih Terim, tüm dünyada işlerin böyle olduğunu belirterek, "İtalya'da da aynı. Rakamlar normal seyrederken, bir futbolcu transfer edersiniz rakamlar fırlar, bir tane daha alırsınız tavana vurur" ifadesinde bulundu.
Wacker Tirol maçına iki yarıya, ayrı takımlarla çıkan Sarı-Kırmızılılarda, futbolcular galibiyete rağmen Terim'in yüzünü güldüremedi. Deneyimli antrenör sadece Sabri'nin bir kazanç olarak bu maçta ortaya çıktığını belirterek, "Sabri kalitesini belli etti. Bulduğun şansı değerlendirirsen formayı kaparsın" diye konuştu. Gol yenmemesine rağmen defansta önemli hataların olması da Terim'in canını sıkarken, maç sonrası kaldıkları otelde oyuncularla toplantı yapan Galatasaray'ın hocası, "Daha fazla mücadele istiyorum. Herkese, yaptığı hataları anlatacağız ve herkesi sonraki maçta daha iyi görmek istiyorum" ifadesinde bulundu.
Genç Sabri'nin büyük sabrı
İlk hazırlık maçında attığı şık gol ve oynadığı futbolla öne çıkan Sabri hedefinin taraftarın gönlünde taht kurmak olduğunu belirterek, "Fatih hocam bana güveniyor, takımdaki abilerim sürekli destek veriyor. Bana, sadece kendimi göstermek kalıyor Önemli olan eksikleri görüp gidermeye çalışmaktır. Tirol maçı kendime olan güveni getirdi. Bundan sonraki maçlarda daha iyi olmak zorundayım" dedi.