Gözler Yıldırım Demirören'in üzerinde

Gözler Yıldırım Demirören'in üzerinde
Gözler Yıldırım Demirören'in üzerinde
Yargıtay 5. Ceza Dairesi, futbolda Şike Davası'nda Aziz Yıldırım'a örgüt ve şike suçlarından verilen hapis cezalarını onadı. Gözler TFF'ye çevrildi.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, futbolda Şike Davası'nda Aziz Yıldırım'a örgüt ve şike suçlarından verilen hapis cezalarını onadı.

Trabzonspor'dan TFF'ye sert tepki


Yargıtay'ın kararının ardından gözler Türkiye Futbol Federasyonu'na çevrildi. Yargıtay'ın kararı Fenerbahçe 'nin durumu etkileyecek mi, 2010-2011 sezonundaki şampiyonluk kupası Trabzonspor'a verilecek mi? Konu hakkında ilk açıklama TFF Basın Sözcüsü Mete Düren'den geldi. Düren, Yargıtay'ın kararının 2010-2011 sezonundaki şampiyonluk kupası kararını etkileyemeyeceğini ifade ederek; kendileri açısından konunun kapandığını dile getirdi.

İŞTE DEMİRÖREN'İN O SÖZLERİ...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 16 Aralık Pazartesi günü katıldığı NTV Spor'daki programda; "Bizim kurallarımızın verdiği bir karar verdi. Şu an için bir değişiklik söz konusu değil. UEFA'dan bir yazı gelirse, konu yeniden tartışılır. Nasıl benim kararım yargıyı bağlamıyorsa, yargının kararı da beni bağlamıyor. Biz yargının ceza verdiği kişilerin bazılarına ceza verdik bazılarına vermedik. Bundan sonraki olay TFF açısından kapanmıştır. Ancak bundan UEFA'dan bir yazı gelirse tabii ki konuyu değerlendirir ve durumu tartışmaya açarız" demişti.

Yargıtay'dan oybirliğiyle 'şike' kararı