Gözler Ziraat Türkiye Kupası'nda

Gözler Ziraat Türkiye Kupası'nda
Gözler Ziraat Türkiye Kupası'nda
Ziraat Türkiye Kupası'nda grup maçlarının heyecanı yarından itibaren başlayacak. Kupada yarın, 3, 4, 9 ve 10 Aralık tarihlerinde 8 grupta 16 maç yapılacak.

İSTANBUL - Toplam 32 takımın mücadele edeceği Ziraat Türkiye Kupası'nda gruplar şöyle:

A Grubu: Sivasspor, Gaziantepspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Tuzlaspor
B Grubu: Trabzonspor, Akhisar Belediyespor, Manisaspor, Keçiörengücü
C Grubu: Bursaspor, Mersin İdmanyurdu, Samsunspor, Centone Karagümrük
D Grubu: Kardemir Karabükspor, İstanbul Başakşehir, MKE Ankaragücü, Sivas Dört Eylül Belediyespor
E Grubu: Fenerbahçe, Kayserispor, Altınordu, Bayburt Grup Özel İdare
F Grubu: Beşiktaş , Çaykur Rizespor, Adana Demirspor, Sarıyer
G Grubu: Galatasaray , Eskişehirspor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, FBM Makina Balçova Yaşamspor
H Grubu: Gençlerbirliği, Torku Konyaspor, Giresunspor, Cizrespor

İLK HAFTA MAÇLARININ PROGRAMI

Yarın
12.30 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Tuzlaspor (GASKİ) (A Grubu)
14.30 Torku Konyaspor-Giresunspor (Konya Büyükşehir Torku Arena) (H Grubu)
16.45 İstanbul Başakşehir-MKE Ankaragücü (Başakşehir Fatih Terim) (D Grubu)
19.00 Akhisar Belediyespor-Manisaspor (Manisa 19 Mayıs) (B Grubu)
20.30 Fenerbahçe-Kayserispor (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu) (E Grubu)

3 Aralık Çarşamba
12.30 Altınordu-Bayburt Grup Özel İdare (İzmir Atatürk ) (E Grubu)
13.30 Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-FBM Makina Balçova Yaşamspor (Seyrantepe DİSKİ) (G Grubu)
14.30 Samsunspor-Centone Karagümrük (Samsun 19 Mayıs) (C Grubu)
14.30 Çaykur Rizespor-Adana Demirspor (Yeni Rize Şehir) (F Grubu)
17.00 Sivasspor-Gaziantepspor (Sivas 4 Eylül) (A Grubu)
19.30 Galatasaray-Eskişehirspor (Türk Telekom Arena) (G Grubu)

4 Aralık Perşembe
12.30 Sivas 4 Eylül Belediyespor-Kardemir Karabükspor (Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi) (D Grubu)
13.45 Sarıyer-Beşiktaş (Yusuf Ziya Öniş) (F Grubu)
19.00 Keçiörengücü-Trabzonspor (Osmanlı) (B Grubu)

9 Aralık Salı
13.00 Cizrespor-Gençlerbirliği (Cizre İlçe) (H Grubu)

10 Aralık Çarşamba
18.00 Bursaspor-Mersin İdmanyurdu (Bursa Atatürk) (C Grubu)

Çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçlar sonunda gruplarını ilk iki sırada bitirecek takımlar, son 16 turuna yükselecek. (AA)