Göztepe'den Soma'ya destek

Göztepe'den Soma'ya destek
Göztepe'den Soma'ya destek
Göztepe Kulübü, Spor Toto 2. Lig play-off çeyrek finalinde Salı günü Kartalspor ile İzmir'de oynayacağı maçın tribün gelirini Soma'daki maden faciasında vefat eden madencilerin ailelerine bağışlayacak.

Göztepe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Soma'da meydana gelen facianın tüm halkı ve Göztepe camiasını yasa boğduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"Özellikle hayatta kalmayı başaran bir işçinin ambulansa bindirilirken sedyeyi kirletmemek için gösterdiği gayret boğazlarımızı düğümlemiştir. O işçi kardeşimizin çizmeleri de yüreği de hepimizden daha temizdir. Kuşkusuz halkımızın yaşadığı bu büyük acıyı dindirmek ya da hafifletmek mümkün değil. Ancak en azından bu dayanışmaya bizim de bir katkı sağlayabilmemiz adına Göztepe Spor Kulübü olarak Kartalspor ile oynayacağımız play-off ikinci karşılaşmasının tüm gelirini Soma'da meydana gelen faciada şehit olan emekçilerimizin ailelerine bağışlıyoruz. Bu vesileyle maden faciasında yaşamını yitiren emekçilerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve halkımıza sabırlar diliyoruz." (AA)


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Göztepe

  ,

  spor

  ,

  Maden