Grekocuların Paris kâbusu

Grekoromen Güreş Milli Takımı kafilesi, 2-5 Ekim tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi.

PARİS - Grekoromen Güreş Milli Takımı kafilesi, 2-5 Ekim tarihlerinde yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi. Orly Havaalanı'na inen Grekoromen Milli takım kafilesi, organizasyon yetkilileri tarafından alanda unutuldu. Daha sonra Türk kafilesinden Rodika Yahşi, yetkilileri arayarak sorunu iletti. Bu görüşme sonrasında Türk kafilesine bir otobüs tahsis edildi ve milli takım sporcularıyla yetkililer 1.5 saat rötarlı olarak akreditasyon merkezine ulaştılar. Organizasyon yetkilileri, yaşanan sorun nedeniyle Türk görevlilerden özür diledi. Tahsis edilen otobüse hem Türk, hem de Kazak kafilesinin binmesi üzerine, iki takım sporcuları ve görevlileri arasında tartışmalar çıktı. Araya girenler olayın büyümesini engellediler.
Vakıfbank sponsor
Vakıfbank'ın, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in talimatıyla Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın, Atina Olimpiyatları'na kadar sponsorluğunu üstlendiği açıklandı. Milli takım antrenörlerinden Mehmet Akif Pirim, şampiyonada ilk 8'e giren ülkelerin olimpiyatlara gideceğini belirterek, "Çok uzun ve yorucu bir kamp dönemi geçirdik. Hedefimiz en az üç madalya. Şampiyonada başarı elde etmek istiyoruz. Olimpiyatlar öncesinde çok önemli bir sınav. Takımın durumunu da görmüş olacağız" diye konuştu. Bu arada şampiyona öncesinde organizasyonun çok bozuk olduğu gözlendi. Antrenman ve müsabaka salonlarının kalınan otellere çok uzak olması bütün kafilelerce olumsuz bir durum olarak ifade edildi. (Spor Servisi)