Grekoda hedef tulum çıkarmak

Fransa'nın Cretil kentinde 1-4 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın Antrenörü Mehmet Akif Pirim, "Kampımız 30 Eylül tarihine kadar sürecek. Burada mükemmel bir ortamda çalışıyoruz.

ANKARA - Fransa'nın Cretil kentinde 1-4 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın Antrenörü Mehmet Akif Pirim, "Kampımız 30 Eylül tarihine kadar sürecek. Burada mükemmel bir ortamda çalışıyoruz. Hiçbir sorunumuz yok. Dünya Şampiyonası'na gidecek sporcularımızın form durumları da son derece iyi" dedi.
Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın kadrosunda yer alan sporculardan Hamza Yerlikaya, Şeref Eroğlu, Ercan Yıldız ve Mehmet Özal'ın daha önce dünya şampiyonluğuna ulaştığını hatırlatan Pirim, şunları söyledi: "Diğer sporcularımızın da çeşitli kategorilerde büyük başarıları bulunuyor. Bu nedenle tüm sıkletlerde iddialıyız. Hedefimiz Fransa'da hem takım halinde birinci olmak, hem de tüm sıkletlerde ilk 8'e girerek olimpiyat barajını aşmak. Bunu başaracak güce sahibiz."
Kadro belirlendi
Bu arada 26 sporcuyla kamp yapan Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın, Fransa'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılacak kadrosu da dün belli oldu. 1-4 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonada Türkiye'yi 55 kiloda Ercan Yıldız, 60 kiloda Bünyamin Emik, 66 kiloda Şeref Eroğlu, 74 kiloda Mahmut Altay, 84 kiloda Hamza Yerlikaya, 96 kiloda Mehmet Özal ve 120 kiloda Yekta Yılmaz Gül temsil edecek.