Gremio'dan Cimbom'a ağır suçlamalar

Gremio'dan Cimbom'a ağır suçlamalar
Gremio'dan Cimbom'a ağır suçlamalar
Brezilya kulübü Gremio, Alex Telles transferini askıya alan Galatasaray'ı ciddiyetsizlikle suçladı.

İSPANYA - Gremio, Galatasaray yönetiminin anlaşmayı son anda değiştirerek, Alex Telles transferini çıkmaza soktuğunu açıkladı.

Selçuk İnan imzayı atıyor


Kulüp Sportif Direktörü Rui Costa, "Karşılaşmanın ikinci yarısının 48. Dakikasında böyle bir değişikliği kabul etmemiz imkansız" ifadelerini kullandı.

Alex’in, Brezilya Ligi'nde 'en iyi sol bek oyuncusu' seçildiğine dikkati çeken Rui Costa, "SBazı maddelerde anlaşma sağlanmış ise bunu yerine getirmeniz gerekir. Son anda o maddeleri değiştiremezsiniz. Ben Gremio'yu risk altına sokamam" sözlerini etti. Transfer askıya alındı. Ancak henüz her şey bitmedi. Alex, yaşaşnlar nedeniyle üzgün. 'Galatasaray olmazsa sorun yok. Ben Gremio kulübünde devam ederim' mesajı verdi" şeklinde konuştu.

Alex Telles’in transferinin askıya alınması sonrası Brezilya'da bir radyoya açıklamalarda bulunan menajer Fernando Otto, Galatasaray teknik direktörü Roberto Mancini ile sürekli bu konuyu konuştuğunu ve İtalyan teknik adamın da şaşkınlık yaşadığını belirtti.

İşte Amrabat'ın yeni takımı

TÜRKİYE OLMAZSA İTALYA

Mancini’nin bu oyuncuyu çok istediğini vurgulayan Otto, "Transferin gerçekleşebilmesi için önümüzde 48 saat süre var. Oyuncu, havaalanında İstanbul ’a hareket etmek üzereydi. Galatasaraylı bir yönetici, beni arayarak yeni şartlar getirdi. Bunları Gremio Kulübü Başkanı Fabio Koff ile konuştuk. Başkan sert bir ifade ile 'Hayır' cevabını verdi. Alex’in geleceği hakkında endişe taşımıyorum. Bu haberin internete düşmesinin ardından hemen İtalya’dan teklif aldık. Alex'i Türkiye olmazsa İtalya ligine götürebilirim" dedi.

ALEX TELLES AÇIKLAMASI

Sarı-kırmızılı kulüp, Brezilyalı futbolcu Alex Telles'in transferi konusunda bir açıklama yayımladı.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Gremio oyuncusu Alex Telles'in transferine ilişkin olarak spor medyamızda yer alan bir haberde 'Dün itibarıyla Galatasaray'ın peşin ödemeyi yapmaması nedeniyle' transferin gerçekleşmediği iddiası yer almıştır.

İmzalanmamış bir kontratın ödemesinin olmayacağı gibi konuya ilişkin herhangi bir 'son tarih'in de bulunmadığının bilinmesini isteriz." Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Veysel Sarı bilmecesi