Grosskreutz: Bu durumla baş edeceğim

Grosskreutz: Bu durumla baş edeceğim
Grosskreutz: Bu durumla baş edeceğim
Borussia Dortmund'dan Galatasaray'a transfer olmasına rağmen imzasız evrak nedeniyle lisansı çıkarılamayan Kevin Grosskreutz, "FIFA'nın böyle bir ceza vermesi çok olumsuz bir durum" dedi.

İSTANBUL - Kevin Grosskreutz, GSTV'ye yaptığı açıklamada, sezonun ilk yarısında oynayamayacak olmasını şanssızlık olarak nitelendirerek, "Üç ay boyunca en iyi şekilde çalışıp sonunda takımım için elimden gelen yardımı yapacağım" ifadesini kullandı.

Galatasaray 'a transfer olma sürecini değerlendiren Alman futbolcu, şunları kaydetti:
"Galatasaray bu yaz döneminde bana bir transfer teklifinde bulundu. Aynı zamanda Almanya 'dan da teklifler vardı. Bunun yanı sıra Borussia Dortmund ile de görüşüyordum. Yaptığımız görüşmelerde kulübüm ve ben, Galatasaray'ın en doğru seçim olduğuna karar verdik. Galatasaray'ın gelenekleri olan bir kulüp olduğunu önceden de biliyordum. Bunun yanında Galatasaray ile geçtiğimiz sezon da karşılıklı oynadık. O dönemde buradaki atmosferi yaşadım ve çok etkilendim. Galatasaray'ın çok büyük bir taraftar topluluğu olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Galatasaray hakkında bilgi sahibiydim daha önceden de ve burada olduğum için mutluyum."

Sarı-kırmızılı takımda Türk oyuncuların kendisini çok güzel karşıladığını anlatan Alman futbolcu, "Bunun dışında hocamız bana çok güven verdi. Kendisiyle konuştuk, bana büyük moral verdi. Yaşadığımız durumdan dolayı zaten Podolski ve Yasin ile sürekli görüşme halindeydim. Podolski Köln'de doğmuştu dolayısıyla hayali, kendi şehrinin takımında oynamaktı. O yüzden ben de Dortmund'ta doğdum ve orada oynamak en büyük hayalimdi. Bunu gerçekleştirdim. Podolski ile şimdi buradayız ve bu kulübe hizmet etmek için her şeyi yapacağız" diye konuştu.

"LİG ŞAMPİYONLUĞUNA ODAKLANMAK İSTİYORUZ"

Kevin Grosskreutz, UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazanmanın zor bir hedef olduğunu dile getirerek, "Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak belki biraz zor bir hedef olabilir ama şu anda lig şampiyonluğuna odaklanmak ve bunu kazanmak istiyoruz" dedi.
Sarı-kırmızılı taraftarların kendisine verdiği destekten dolayı mutlu olduğunu anlatan Alman futbolcu, "Hem Borussia Dortmund hem de Galatasaray taraftarı, takımını destekleyen ve bir adım öne çıkmasını sağlayan taraftar grupları. Her zaman da ön planda olan taraftar grupları. Daha tek bir maç bile oynamamış olmama rağmen bana verdikleri destek çok güzel ve sansasyonel. Bu yüzden onlara çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYON OLURSAK SAÇIMI SAHADA KESTİREBİLİRİM"

Kevin Grosskreutz, Galatasaray'da 12 numaralı formayı giyeceğini belirterek, "Borussia Dortmund'ta 12 numara taraftarı temsil eder. Ben de bunu düşünerek 12 numaralı formayı tercih ettim. Ekstra bir güç olarak. Şampiyon olursak, Borussia Dortmund'ta olduğu gibi saçımı sahada kestirebilirim" diye konuştu.

Sakatlık anlamında herhangi bir sıkıntısının olmadığını dile getiren Alman futbolcu, şunları söyledi:
"Dizimden bir operasyon geçirdim. Bundan sonra da iyileşme sürecim başladı. Baktığınız zaman 8-10 haftadır düzenli bir şekilde antrenmanlarımı yapıyorum. Buraya gelmeden önce Borussia Dortmund formasıyla hazırlık maçları oynadım. Borussia Dortmund ikinci takımıyla da 4 lig maçı oynadım ve hepsinde 90 dakika sahada kaldım. Daha önce benim hiç sakatlığım olmamıştı. Ancak şu anda hiçbir problemim yok, oldukça iyi durumdayım."

Galatasaray'ın, UEFA Kupası'nı kazandığı 2000 yılında Borussia Dortmund karşısında kazandığı galibiyeti hatırladığını anlatan Grosskreutz, "O zamanlar Borussia Dortmund maçları için tribüne gidiyordum. O maçta da Hagi ve Hakan Şükür gol atmıştı. O maç hala hatıralarımda" ifadelerini kullandı.

Alman futbolcu, bütün mevkilerde görev yapabildiğini anlatarak, "Borussia Dortmund'ta Jörgen Kloop bana her pozisyonda görev veriyordu. Bir maçta da kaleye geçtim. Enteresan bir grafik ama bu bir gerçek. Hangi pozisyonda oynadığım önemli değil. Hocam bana nerede görev verirse elimden geleni yapmaya hazırım. Umuyorum ki Galatasaray'da çok başarılı olacağım ve mutlu olacağız. Oynayacağım ilk maç için sabırsızlanıyorum. Hep beraber çok büyük başarılara ulaşacağız" değerlendirmesinde bulundu. (AA)