'Grupta iyi ki Alman takımı yok'

UEFA Kupası 2. Tur H Grubu'nda mücadele edecek olan Galatasaray'da, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, "Şimdiden grubu birinci bitireceğimizi söylemem.

İSTANBUL - UEFA Kupası 2. Tur H Grubu'nda mücadele edecek olan Galatasaray'da, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, "Şimdiden grubu birinci bitireceğimizi söylemem. Rakiplerimizi tanımadan böyle bir açıklama yapmak biraz kendimizi büyük görmek anlamına gelir" dedi. Feldkamp, Galatasaray'ın dünkü antrenmanı sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Sarı-Kırmızılı takımın UEFA Kupası'ndaki grubu hakkında şunları kaydetti: "Etraftan aldığım duyumlara göre şimdiden turu geçtiğimiz söyleniyor. Rakiplerimizin puan cetvelindeki yerlerini biliyoruz, ama onları tam olarak tanımıyoruz. Grubu birinci bitirmek tamamen bir dilek ama bu bizim için değil, diğer bütün takımlar için de geçerli."
İlk maçlarının deplasmanda olmasının avantaj olup olmadığını konuşmanın önemli olmadığını kaydeden Alman çalıştırıcı, "UEFA Kupası'nda başarılı olmak istiyorsak, ligde önümüzdeki Ankaraspor maçını kazanmamız lazım. Bu maçı kazanmak, UEFA Kupası'na iyi bir başlangıç yapabilmemiz için bize güç katacaktır" diye konuştu.
Kalli, gruplarında Alman takımlarının olmamasının hoşuna gittiğini ifade etti. Alman takımlarının bu dönemde iyi futbol oynadıklarını dile getiren Feldkamp, "Bir Alman takımının grubumuzda olmaması hoşuma gitti. Alman takımlarının bu dönemde iyi olduklarını biliyorum. Bunlar arasında bulunan Bayern Münih, Nürnberg gibi takımlar iyi konsantre oluyorlar. Bu nedenle grubumuzda Alman takımının olmaması bizim için olumlu" şeklinde konuştu. Galatasaray'ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux'ya yenilmesinin bu sezon da aynı sonucu doğuracağı anlamına gelmediğini ifade eden Alman çalıştırıcı, "Bu sezon yeni bir takımımız var. Onlarla karşılaşacak olamamız bu sezon da tekrar yenileceğimiz anlamına gelmiyor. Bu sezon daha değişik bir sonuç alırız diye temenni ediyorum" dedi.
'Lienen iyi ki sözleşmesi uzatılmış'
Tecrübeli teknik adam, Panionios'un teknik direktörü Ewald Lienen'i iyi tanıdığını, Lienen'in eskiden oyuncusu olduğunu söyledi. Alman çalıştırıcı şunları kaydetti: "Panionios'u bir Alman çalıştırıyor. Onu çok iyi tanıyorum. Futbolculuğu döneminde oyuncumdu. İyi bir teknik direktör olduğunu biliyorum. Bu sene mukavelesi de uzatıldı. Mukavelesi uzatıldığına göre demek ki orada iyi işler yapıyordur."
Bu sezon futbolcularının birçok kulvarda mücadele edeceğini ifade eden Kalli, "Bunun için futbolcuların ligin ilk yarısının sonuna kadar özel yaşantılarının olmaması gerekiyor. Bu kulvarda başarılı olabilmeleri için bütün enerjilerini mesleklerine harcadıklarını göstermeleri lazım" şeklinde konuştu. (Spor Servisi)