GS Store mağazasını soymuşlar

GS Store mağazasını soymuşlar
GS Store mağazasını soymuşlar
İstanbul Emniyet Müdürlüğü: 20 zanlı, 402 parça tişört, forma, çakmak, top, yelek, kol saati, polar, ayakkabı, mont, fincan, bardak, eşofman takımı ve spor çanta gibi lisanslı ürünlerle yakalandı

İSTANBULİstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü, dün akşam Fenerbahçeli taraftarların şampiyonluk kutlaması sırasında bazı kişilerin Bağdat Caddesi üzerindeki GS Store mağazasına yönelik saldırılarıyla ilgili açıklama yaptı. Bu arada olayla ilgili olarak adliyeye çıkarılan 13 şüphelinin tamamı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Emniyet açıklamasında, aralarında hırsızlık, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, parada sahtecilik gibi suçlardan kayıtları bulunan 4 kişinin de bulunduğu toplam 20 zanlının, GS Store'a ait bilgisayar kasası da dahil 402 parça tişört, forma, çakmak, top, yelek, kol saati, polar, ayakkabı, mont, fincan, bardak, duvar süsü, atkı, eşofman takımı ve spor çanta gibi lisanslı ürün ile birlikte yakalanıp adli makamlara sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada şu bilgiler yer aldı:

"27.04.2014 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şampiyonluk kutlamaları esnasında bazı taraftarların Kadıköy İlçesi Bağdat Caddesi üzerinde bulunan GS Store Mağazasına yönelik saldırı ve hırsızlık olayıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen tahkikatta; şu ana kadar, hırsızlık, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, parada sahtecilik gibi suçlardan kayıtları bulunan 4 şahsın da aralarında olduğu toplam 20 kişi, işyerine ait bilgisayar kasası da dahil, 402 parça tişört, forma, çakmak, top, yelek, kol saati, polar, ayakkabı, mont, fincan, bardak, duvar süsü, atkı, eşofman takımı, spor çanta gibi lisanslı ürün ile birlikte yakalanıp adli makamlara sevk edilmiştir. Diğer şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir." 


13 KİŞİ İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ
Öte yandan GS Store mağazasının saldırıya uğramasıyla ilgili olarak gözaltına alınan 20 kişiden 13'ü adliyeye sevk edildi. Savcı, tek tek sorgulamadan dosya üzerinden incelemesini yaptığı zanlıların tamamını, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. 18 yaşından küçük 7 zanlının Çocuk Büro Müdürlüğü'ndeki sorgusu ise devam ediyor. Emniyet Müdürlüğü, 20 zanlıdan yedisinin çeşitli suçlardan sabıkalı olduğunu belirtti. 

Savcının tutuklanmasını istediği 13 şüphelinin işlediği iddia edilen suçlar şöyle: "Mala zarar vermek" ve "Kilitlemek suretiyle muhafaza alınan eşya hakkında hırsızlık"...

(Ali AKSOYER - Arzu KAYA / DHA) 


G.Saray isyan etti, F.Bahçe cevap verdi


G.Saray'dan sert tepki: Vandallık


Bağdat Caddesi'nde Galatasaray nöbeti