GS Store'da 14 milyon TL ciro!

GS Store'da 14 milyon TL ciro!
GS Store'da 14 milyon TL ciro!
Geçtiğimiz sezon 20. şampiyonluğuna ulaşarak formasına 4. yıldızı takan ve ayrıca Türkiye Kupası'nı müzesine götürerek çifte zafer yaşayan Galatasaray, bunun karşılığını ürün satışında aldı.

Özellikle 4. yıldız konseptli ürünlere taraftarın gösterdiği yoğun ilgi sayesinde yıllardır zarar eden Galatasaray Mağazacılık AŞ, kâr etmeyi başardı. Mayıs sonundan bugüne kadar GS Store’lar ve internet üzerinden toplam 400 bin adet ürün satışı yapılarak, 14 milyon TL ciro elde edildi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 400 bin adetlik ürün satışının 120 bini dördüncü yıldızlı formalar olurken, 180 bin adet de t-shirt satıldı. Forma ve t-shirt dışında 100 bin adet atkı, bayrak ve kaşkol satışı da gerçekleşti. Toplamda 400 bin adetlik ürün satışıyla 14 milyon TL ciroya ulaşıldı.   

HEDEF 40 BİN KOMBİNE

4. yıldız coşkusu kombine satışını da tetikleyince sarı-kırmızılı yönetim, 2015-16 sezonu için 40 bin adet kombine satış hedefi koydu. Kadrosuna Lukas Podolski’yi de katan sarı-kırmızılılar, sezonun başlamasına yaklaşık bir ay kala şimdiden 29 bin adet kombine satışına ulaştı. Nihai hedefse, 52 bin kapasiteli Türk Telekom Arena’da VIP ve loca koltuklarıyla birlikte 40 bin kombine...