Guardiola'yı 698 pasla vurdular!

Guardiola'yı 698 pasla vurdular!
Guardiola'yı 698 pasla vurdular!
İspanyol basını, teknik direktör Pep Guardiola'nın Bayern Münih'e oynattığı futbola tepki gösterdi.

Bayern Münih'in, deplasmanında CSKA Moskova'yı penaltı golüyle 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın istatistiklerini yayınlayan Marca gazetesi, "698 pas penaltıdan bir gol " başlığını kullandı.

Katalan teknik adamın, Alman ekibine efektif futbolu unutturmaya başladığını ileri süren gazete , böylesine pas trafiğinin yoğun olduğu bir karşılaşmanın heyecandan uzak, seyirciyi futboldan soğutmaktan başka bir şeye yaramayacağını belirtti. Marca gazetesi, CSKA Moskova'nın 698 pas oranına karşılık 154 pas verdiğine dikkati çekerek, karşılaşmanın geneline bakıldığında Rusların da Almanlar gibi tehlikeler yarattığı yorumunda bulundu.

Pep Guardiola'nın Barcelona'yı çalıştırdığı dönemde oynattığı 'al-ver' futbolu spor otoriteleri tarafından yoğun şekilde eleştirilmiş, bu sistemin topa sahip olmaktan öteye gidemeyeceği savunulmuştu. Guardiola, 2008-2012 yılları arasında Barcelona'yı çalıştırdığı dönemde, 2'si Şampiyonlar Ligi ve 3'ü de La liga şampiyonluğu olmak üzere toplam 14 kupa kazanarak erişilmesi güç bir rekora imza atmıştı. MEHMET ÇİFTÇİ (DHA)