Güiza'dan Emenike yorumu!

Güiza'dan Emenike yorumu!
Güiza'dan Emenike yorumu!
Sarı-lacivertli takımın eski golcüsü Daniel Güiza, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin olay adamı Emmanuel Emenike için, "Olayın videolarını izledim. Fenerbahçe'de yaşadığım kötü günler aklıma geldi. O ttepkinin 100 kat fazlasını gördüm. Yaptığı hareket saçma" dedi.

Fenerahçe tribünleri tarafından yuhalanan Daniel Güiza, sarı-lacivertli taraftarların sert tepki gösterdiği Emmanuel Emenike'nin yaşadıklarını değerlendirdi.

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a sert cevap!

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; 2007-2008 sezonunda Mallorca'da 27 gol atıp İspanya Ligi'nde kral olan Güiza, sezon sonunda 14 milyon Euro'ya Fenerbahçe'ye imza atmıştı. "La Liga'nın gol kralı" sarı-lacivertli forma ile bekleneni bir türlü verememişti. Bir Trabzonspor maçında gol atamayan ve oldukça kötü bir oyun sergileyen İspanyol golcü, 82. dakikada yerini Semih Şentürk'e bırakırken Fenerbahçeli taraftarlar tarafından yuhalanmıştı.

YAŞADIĞIM KÖTÜ GÜNLER AKLIMA GELDİ

Son olarak formasını giydiği Paraguay'ın Cerro Porteno takımıyla da yollarını ayıran ve gelecek sezondan itibaren televizyon yorumculuğu yapmaya hazırlanan Güiza'ya Jackson Fernandez aracılığıyla ulaştık. Kendisiyle aynı kaderi yaşayan Emenike ile ilgili düşüncelerini sorduk. İşte açıklamaları: "Olayı internet sitelerinden okudum. Videolarını da izledim. Onun için üzüldüm. F.Bahçe'de yaşadığı kötü günler aklıma geldi. Ruh halini anlayabiliyorum. Ama kesinlikle yaptığı hareket saçma. 

TARAFTAR İSTEMEZSE OYUNCU KALAMAZ

Emenike'ye tepkinin 100 kat fazlasını almıştım. Ama hiçbir zaman F.Bahçe formamı çıkarıp, gitmek aklıma gelmedi. Takımdan ayrılırken Başkan bana, 'Sen çok iyi bir çocuksun ama taraftar seni kabul edemedi. Taraftarın kabul edemediği bir oyuncu F.Bahçe'de olmaz' demişti. En çok da buna üzülmüştüm. Çünkü taraftarımız nerede görse benimle fotoğraf çektirip bana moral veriyordu. Emenike'nin moralini bozmadan çalışması gerek."

İşte Emre Belözoğlu'nun vukuatları!