Gülen'den Fenerbahçe açıklaması

Gülen'den Fenerbahçe açıklaması
Gülen'den Fenerbahçe açıklaması
"Fenerbahçe'yi cemaat mi ele geçirmek istedi?" Bu soru, 3 Temmuz sürecinin ilk gününden bu yana gündemde. Fethullah Gülen, kamuoyunda çok tartışılan bu konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Zaman Gazetesi'nden Ekrem Dumanlı'ya konuşan Fethullah Gülen, "İzah edilemeyen her şeyi cemaate yıkmak gibi bir refleks var" derken, Fenerbahçe 'yi ele geçirme iddiasına 'İftira" yanıtını verdi.

Fenerbahçe 2 - 1 K. Erciyesspor


Fenerbahçe sorusu ve Fethullah Gülen'in cevabı şöyle:

Daha önceki görüşmelerimizde 'Cemaat Fenerbahçe’yi ele geçiriyor' iddialarını tuhaf karşıladığınızı, bunu anlamakta zorlandığınızı ifade etmiştiniz. Ortaya çıkan yeni bilgiler çerçevesinde bu iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Evet. Fenerbahçe güzide bir kulübümüz. Müşahede ettiğim kadarıyla yönetimi, seyircisi ve taraftarıyla çok ciddi bir kenetlenme içinde. Bu imrendirici bir durum. Bundan kim rahatsız olur ki? Ben Galatasaray , Avrupa’da muvaffak olduğunda çok sevinmiş iftihar etmiştim. Gönül ister ki Beşiktaş , Trabzonspor ve diğer takımlarımız da başarılarına yeni başarılar ilave etsin. Dünyada kendinden söz ettirsin. Fenerbahçe’yi ele geçirme, Galatasaray’ı ele geçirme gibi teşebbüsleri siyaset harici emellerle nasıl izah edeceksiniz? Kamuoyuna izah edilemeyen her hususu Cemaat’e yıkma, kendini temize çıkarma gibi bir refleks var. Şimdi ortaya çıkan yeni bilgiler ışığında bunun da bir iftira olduğu anlaşıldı.

F.Bahçeli Sow gözyaşlarını tutamadı