Gül'ün ziyaretçisi 'özel sporcular'dı

Çin'de düzenlenen Özel Olimpiyatlar'dan 55 madalyayla dönen sporcular dün Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Tarık Bitlis ve Özel Sporcular Derneği Onursal...

ANKARA - Çin'de düzenlenen Özel Olimpiyatlar'dan 55 madalyayla dönen sporcular dün Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Tarık Bitlis ve Özel Sporcular Derneği Onursal Başkanı Dilek Sabancı'yla birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, sporcuları teker teker kutladı. Kabul sırasında konuşan Dilek Sabancı, özel sporcuların kazanma azminin herkese örnek olması gerektiğini söyledi.
Sporcular, yetkililer ve velilerden oluşan heyet Gül'ün kabulünden önce de Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Bakan Başesgioğlu Uluslararası Özel Olimpiyatlar'a ev sahipliği yapmanın en büyük hedefleri olduğunu vurguladı. Özel Olimpiyatlar'da dereceye giren sporculara 20, 15 ve 10'ar Cumhuriyet Altını ödül verilecek. (Spor Servisi)