Gülünün solduğu akşam

Beyaz örtünün, yeşile galip gelmeye çalıştığı bir haftanın kapanış maçı için ligin iki Sarı-Lacivertli ekibi, dün Ankara 19 Mayıs'ta karşı karşıya geldi.

ANKARA - Beyaz örtünün, yeşile galip gelmeye çalıştığı bir haftanın kapanış maçı için ligin iki Sarı-Lacivertli ekibi, dün Ankara 19 Mayıs'ta karşı karşıya geldi. Zeminin futbol oynamaya son derece müsait olduğu ortamda, ne yazık ki ilk 25 dakikası itibarıyla son derece sıkıcı bir oyun izledik. Ne bir gol pozisyonu, ne bir organize atak; daha çok orta sahada biçimlenen vasat bir mücadele...
25. dakikada Abdullah, bakmadan verdiği geri pasta topu kornere yolladı. Korner atışı sırasında kaleci Rüştü kramponlarını değiştirdi. İki dakikalık bu değişimin ardından kullanılan atış sonrası Fenerbahçe ceza sahası karıştı. Ankaragücü'nden Adem'in vuruşu, defanstan dönerken top Augustine'in önünde kaldı. Ganalı oyuncu son derece müsait pozisyonda meşin yuvarlığı auta dikerken maçın o ana kadar olan en önemli ve tek fırsatını heba ediyordu.
34'te bu kez sağdan Hakan Keleş ceza sahası içine yüksek bir orta yaptı. Defansın havalandırdığı top sağdan gelen Ümit Ozan'ın önüne düştü. Ankaragücü'nün Çaykur Rize'den transferi vole denedi; vuruşu üst direkte patladı. 40'ta Augustine kaleyi yokladı, cılız vuruşu auta gitti.
Devrede Rebrov ve Ceyhun
İlk yarı boyunca bir tane bile tehlike içeren akına imza atamayan Fenerbahçe'de Oğuz Çetin ikinci yarıya önce Ceyhun'u, sonra da Ortega'nın yerine Rebrov'u sürerek başladı. Ama ilk ciddi akınları gerçekleştiren yine ev sahibi takım oldu. Ankaragücü'nde Yılmaz önce 50'de frikik kullandı, atışı baraja takıldı sonra da 52'de nefis bir şut çıkardı, top Rüştü'nün göğsünde patladı. Fenerbahçe kanadında ise Ceyhun oyuna girdiğini gösterecek pozisyonları aradı, 53'te kullandığı sert frikik yandan auta giti. 64'te 'yine frikik, yine Ceyhun' formülünde bu kez topu kaleci Zafer kornere yolladı.
65'te Fenerbahçe maçtaki en önemli fırsatını yakaladı. Geçen haftanın suskun oyuncusu Tuncay sağda topla buluştu, sol ayağının içiyle kavisli vurdu. Kaleci Zafer yerinde bir kurtarışla topu dışarı yolladı. Tuncay, 85'te bir kez daha şansını denedi, kötü vuruşu bir kez daha kalecide eridi. Kalan dakikalarda başka pozisyon olmadı ve bu son derece sıkıcı maç, başladığı gibi 0-0 bitti. Böylelikle, geçen hafta Beşiktaş karşısında, 10 kişilik mücadelesi büyük övgü alan Fenerbahçe'nin bu kez 11 kişiyle 'tamamladığı' maç sonrası liderle arasındaki puan farkı 11'e çıkmış oldu. (Spor Servisi)