Gümüş kız Sibel

Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci gününde Türk Milli Takımı yine altınla tanışamadı. Milli takım şampiyonanın ikinci gününde üç gümüş, iki bronz madalya kazandı.

STRASBOURG - Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci gününde Türk Milli Takımı yine altınla tanışamadı. Milli takım şampiyonanın ikinci gününde üç gümüş, iki bronz madalya kazandı.
63 kiloda podyuma çıkan Sibel Şimşek, koparmada bronz, silkme ve toplamda gümüş madalya kazanarak, Avrupa ikincisi oldu. Şimşek, koparmada ilk hakkında kaldıramadığı 98 kiloyu, ikinci hakkında kaldırmayı başardı ve bronz madalyaya ulaştı. Şimşek, silkmede, 122 kiloyu son hakkında kaldırmayı başararak gümüşü kazandı. Toplamda da 215 kiloya ulaşan Şimşek, yine ikinci olarak gümüş madalya elde etti.
Erol'dan iki madalya
Erkekler 62 kiloda ise Erol Bilgin koparmada 128 kaldırınca bu kategoride madalya alamadı. Bilgin silkmede 158 kiloda başarılı oluncu bu kategoride gümüş, toplamda da bronz kazandı.
Bayanlar 58 kiloda podyuma çıkan Aylin Daşdelen'le Seda İnce ve erkekler 62 kiloda yarışan Mücahit Yağcı, dereceye giremedi. Şampiyonada bugün Ekrem Celil ve Yasin Aslan madalya mücadelesi verecek. (Spor Servisi)