Günay'dan kongre yorumu

Günay'dan kongre yorumu
Günay'dan kongre yorumu
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, kongreden çıkan sonucu değerlendirdi.

İSTANBUL (AA) - Aziz Yıldırım'ın, 2 bin 383 oy alan Mehmet Ali Aydınlar karşısında 6 bin 821 oyla kazandığı seçimli genel kurulla ilgili soruları yanıtlayan Yüksel Günay, kongre öncesi ve sonrası durumu değerlendirdi.

Aydınlar seçim için kaç para harcadı?


Olağanüstü genel kurulun, Fenerbahçe Kulübü'ne ve kamuya yakışır şekilde cereyan ettiğini vurgulayan Günay, "Seçim sürecinde karşılıklı konuşmaları normal karşılamak lazım. Ben, atmosferin bir ara yükselmesini, o anki ortamda söylenen sözler olarak kabul ediyorum. Kongrede çıkan netice, Fenerbahçe'ye karşı yapılan eziyetin bir karşılığıdır. Yani, Fenerbahçe camiası 3 Temmuz sürecini içine sığdıramamıştır" şeklinde konuştu.

"YILDIRIM HAKSIZ İTHAMLARA MARUZ KALDI"

Yüksel Günay, haksız ithamlarla karşı karşıya kaldığını ifade ettiği Aziz Yıldırım'ın, sert çıkışlarını doğal karşılamak gerektiğini ifade etti.

Mehmet Ali Aydınlar'ın yönetim kurulu aday listesindeki Hamdi Akın'a yönelik sert ifadeleriyle dikkat çeken Yıldırım'ın, bu tavırlarıyla ilgili Günay, "Sayın Başkanımın, Aziz Yıldırım Bey'in zaman zaman sert görünümünü doğal karşılamak lazım. Zira haksız ithamlara maruz kaldı" sözleriyle değerlendirdi.

Aman Fenerbahçe duymasın!


"ÜYELER KAOSA SON VERDİ"

Kongrede katılımın 9 bin 380 olmasına da değinen Günay, "Kongre üyeleri özellikle benim neslim ve genç nesil, laik cumhuriyet düzeninde Fenerbahçe'nin varlığını bir kere daha ortaya koymuştur" diye konuştu.

Günay, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), UEFA'nın 2 yıl men cezasını onaması ve Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu hakkında mahkemede açılan dava sürecinde yaşanan dönemle ilgili soru üzerine, "Kongre öncesi bir kaos değil, büyük kaos vardı; 'acaba üyeler ne diyecek?' diye. Netice, üyenin bu kaosa son verdiğini göstermiştir" ifadelerini kullandı.

Hamdi Akın'dan Yıldırım'a cevap