Gündemde 'Spor ve Bilim Kongresi' var

Fenerbahçe Kulübü'nün, 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği '100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi', bugün İstanbul'da başlıyor. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki kongre üç gün sürecek.

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü'nün, 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği '100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi', bugün İstanbul'da başlıyor. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki kongre üç gün sürecek. Kongreye, yurtiçi ve dışından bilim adamlarının yanı sıra, aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da bulunduğu bazı belediye başkanları, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın da içinde yer aldığı spor adamları ve spor medyasının temsilcileri konuşmacı olarak katılacak. Kongrede 'Sporcu sağlığı', 'Spor ve hukuk', 'Ekonomi ilişkisi', 'Sporcu psikolojisi', 'Yerel yönetimler ve spor', 'Sanat ve spor' gibi çok sayıda konu ele alınacak.
Bugünün konukları arasında Güney Afrika doğumlu İngiliz spor yazarı Simon Kuper de var. Kuper, saat 10.00'da başlayacak oturumda 'Türk futbolu, Almanya ve Avrupa'daki Türkler' başlıklı bir sunum gerçekleştirecek. Ayrıca saat 15.15'te başlayacak olan oturumda da Prof. Dr. İlber Ortaylı 'Osmanlıda spor' başlıklı bir konuşma yapacak. Fenerbahçe Kulübü'nün 100. yıl etkinliklerinin son organizasyonu olacak kongreye katılım ücretsiz olacak. (Spor Servisi)