Gündemden kısa kısa

UEFA başkanlığı için çekişen iki isimden Michael Platini'nin, seçimi kazanacağına dair son derece iddialı açıklamalarına, 16 yıldır bu görevi yürüten Lennart Johansson'dan yanıt gecikmedi.

  • UEFA başkanlığı için çekişen iki isimden Michael Platini'nin, seçimi kazanacağına dair son derece iddialı açıklamalarına, 16 yıldır bu görevi yürüten Lennart Johansson'dan yanıt gecikmedi. İsveçli futbol adamı, "40 yıldır tanıdığım ülkeler ve federasyon başkanları bana söyledikleri gibi oy verirlerse bu seçimi kazanacağımı söyleyebilirim" diye konuştu.
  • Newcastle United'ın menajeri Glenn Roader, Emre Belözoğlu ile ilgili ırkçılık suçlamalarını örtbas etmeye çalıştığı iddialarını reddetti. Söz konusu Everton maçı sonrası rakip takım soyunma odasına gidip olayı bastırmaya çalıştığı iddialarını yalanlayan tecrübeli çalıştırıcı, "Emre'nin sözleri çok nazikçe değildi ama ırkçı hakaret de değildi" dedi.
  • Dakar Rallisi'nde 13. etap geride kalırken, motosiklet kategorisinde Kutlu Torunlar genel klasmanda 58., Kemal Merkit ise 63. sırada yer aldı. Geçen yılın şampiyonu ve genel klasman lideri Marc Coma kaza geçirerek yarışa nokta koydu.