Gündemden kısa kısa...

Profesyonel liglerde İzmir'i temsil eden altı kulübe 'Başarıya dayalı prim sistemi' yoluyla maddi yardım sağlayan İzmir Ticaret Odası (İTO), bir yanlışlık sonucu bu yardımdan vazgeçti.

'Yanlışlık' kulüpleri yaktı
Profesyonel liglerde İzmir'i temsil eden altı kulübe 'Başarıya dayalı prim sistemi' yoluyla maddi yardım sağlayan İzmir Ticaret Odası (İTO), bir yanlışlık sonucu bu yardımdan vazgeçti. Kocaelispor'a benzer bir yardımda bulunmak isteyen İzmit Ticaret Odası'nın, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na yaptığı başvuruya gelen olumsuz cevap yanlışlıkla İzmir Ticaret Odası'na iletilince, geçtiğimiz yıl İzmir kulüplerine 830 bin YTL yardımda bulunan İTO, kulüplere ayırdığı ödeneği kesmek zorunda kaldı. Karar, özellikle Süper Lig hasretini dindirme yolunda büyük çaba harcayan Karşıyaka ve Altay kulüplerinde soğuk duş etkisi yarattı.

* * * * * * * * * *
Platini: Sevgili Haluk..
UEFA'nın yeni başkanı Michel Platini, yeni görevinde kendisine başarılar dileyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a bir teşekkür mektubu gönderdi. Mektubuna 'Sevgili Başkan, Sevgili Haluk' şeklinde giriş yapan Platini, görevindeki sorumluluklarını yerine getirmek için elinden geleni yapacağını vurgularken, futbolun en güzel ve en sevilen spor olarak kalması için çalışacağını belirtti.

* * * * * * * * * *
Kırmızı karta protesto
Rize'de oynanan amatör küme futbol maçında, oyuncusu kırmızı kart gören Salarhaspor Kulübü Başkanı Ömer Alaca, sıradışı bir karara imza atıp takımını sahadan çekti. Kalkanderespor ile Salarhaspor arasında oynanan ve Kalkandere'nin penaltıdan bulduğu gollerle 2-0 önde götürdüğü maçın 23. dakikasında hakemin kendi takımı aleyhine çıkardığı ikinci kırmızı karta isyan eden Alaca, hakemden kararını değiştirmesini istedi ancak hakemin yanıtı olumsuz oldu. Kızgın başkan, bunun üzerine takımını sahadan çekti.

* * * * * * * * * *
Milano'ya seyirci izni
UEFA, Inter ve Milan'ın İtalya'daki Şampiyonlar Ligi maçlarını seyircili oynayabileceğini açıklayarak, Catania-Palermo maçından sonraki şiddet olayları sebebiyle darbe alan İtalyan futbolu için müjdeli bir haber verdi. UEFA'dan yapılan açıklamada, Inter'in 85 bin kişilik San Siro Stadı'nda oynayacağı Valencia maçında bilet sınırlamasına gidileceği ve ev sahibi ekibe 36 bin, konuk takıma 1800 bilet verileceği belirtilirken, Milan'ın 7 Mart'ta Celtic'le oynayacağı maç içinse net bir rakam açıklanmadı.

* * * * * * * * * *
Ankara'ya stat müjdesi
Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ankaraspor'un gündüz maçlarını kendi sahası olan Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynamasına karar verdi. Başkent ekibi, ev sahibi olduğu maçları kendi sahasında oynama talebi Futbol Federasyonu tarafından reddedilmesi üzerine konuyu yargıya taşımış ve federasyon kararının ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasını talep etmişti.

* * * * * * * * * *
Milli maç Farina'nın
Milli Takım'ın, Euro 2008 eleme grubundaki Norveç maçının hakemleri belli oldu. 28 Mart'ta Frankfurt'ta oynanacak maçı, İtalyan Stefano Farina yönetecek.
Alessandro Griselli ve Paolo Calcagno da, Farina'nın yardımcısı olacak.